Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TomcioM

"Steam ma kłopoty z łączeniem z serwerami Steam"

Polecane posty

Ludzie rzucają się na darmowe Red Orchestra 2. To na 90% przez to. Za parę godzinek powinno być spokojnie. O dziwo u mnie problemu nie było, ale kolega w szkole nie mógł się zalogować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest to samo. Jeśli jutro rano, jak spróbuję zainstalować DS2, będzie to samo, to chyba tylko zostanie reinstal.

Szukałem rozwiązania w necie- usuwałem pliki, zrobiłem reinstal (miałem tylko RE6 zainstalowane) - dalej to samo. Gdyby konto przepadło, to by mnie trafiło,bo mam 28 gier na nim.

Drugi reinstal.

Teraz, po uruchomieniu,kiedy ma się zaktualizować, wyskakuje mi:

Steam.exe (main exception): To run Steam you must first connect to the Internet.

Co się do diabła dzieje? Uplay działa. Origin działa. Net jest. Wczoraj było git, graliśmy w co-opie., dziś od 10 rano są problemy.

Czemu tylko Steam nie widzi internetu? Aha- zabawy z wyłączaniem zapory nic nie dały. I tak mam włączone powiadamianie o blokowaniu nowych programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że usuwałeś pliki, ale nie napisałeś jakie. Jasnowidzów tu nie ma, więc jeśli piszesz, że coś zrobiłeś, to napisz dokładnie co zrobiłeś, a nie bardzo ogólnikowo.

Jeśli tego nie robiłeś, to zmień nazwę pliku ClientRegistry.blob, który znajdziesz w katalogu Steama i sprawdź wtedy.

Jeśli nie, to sprawdź, czy możesz się zalogować na stronie Steama (login i hasło takie samo, jak do klienta).

Jeśli tam jest ok, to sprawdź, czy firewall nie blokuje połączenia. Jeśli nie jest, to zresetuj hasło do Steama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwałem:

ClientRegistry.blob

Steam.dll

SteamUI.dll

SteamClient.dll

Jak chcę się zalogować na stronie, pokazuje nieprawidłowe dane logowania. Przy trzeciej próbie mam dodatkowo wpisać te znaki niżej w celu weryfikacji, ale nadal są nieprawidłowe dane logowania.

Ale było tak przedwczoraj, jak chciałem pobrać Red Orchestra, a Steam mi działał

Zmiana nazwy pliku nic nie daje. Czy mógł mi ktoś konto buchnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem maila.

Teraz tak:

Na telefonie też spróbowałem się zalogować przez Wi-Fi. Dostałem kod na maila, bo logowałem się z nowego urządzenia. No i się zalogowałem.

Odpaliłem explorera, i tam udało się zalogować (tu błąd przeglądarki, podobno jakichś cookis brakuje, też ludzie mieli z tym problem)

Został problem z brakiem wykrywania neta przez Steam.

EDIT: Usunąłem ponownie Steam, pobrałem go ze strony, zainstalowałem. Teraz robi update- 81 MB

Zainstalował się, ale nadal jest ten sam problem co na początku. Nie może się połączyć z serwerami, kiedy chcę się zalogować.

Teraz chciałem ponownie sie zalogować poprzez explorera- też wywala o nieprawidłowych danych.

Jeszcze jakieś pomysły?

Szanse, że to wina serwerów są chyba małe, bo wtedy nie tylko ja miałbym problemy.

Ja już nie mam siły. Został tylko format kompa?

Na telefonie loguje sie bez problemu na stronie za kazdym razem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś update'y klienta były ostatnio, nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że przy okazji coś skopali, "ten typ tak ma". Valve ostro walczy o miano najbardziej zawodnej usługi w Internecie i póki co konkurencja jest daleko w tyle (taaa, złośliwy jestem). Na pocieszenie (ładne mi pocieszenie...) dodam, że chyba każdy użytkownik Steama choć raz tak miał, że klient Steama uparcie twierdził, że nie ma połączenia z Internetem. Jak nie pomaga to, co napisał Sevard ani reinstalacja, to możesz jeszcze spróbować zalogować się na Steam przez klienta z innego komputera podłączonego do tego samego łącza, co komputer, z którego się nie możesz zalogować. Jeżeli na innym komputerze będzie to samo, to jeszcze może być tak, że Twój dostawca Internetu coś pogmatwał (nie wiem, może zablokowane porty czy filtrowanie adresów IP) i musisz go nękać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro masz dostęp do konta, to można kombinować z klientem. Upewnij się raz jeszcze, że podałeś poprawne dane przy logowaniu. Jeśli to jest OK, to możesz spróbować zmienić serwer z którym się łączysz, by to zrobić w kliencie Steama kliknij Steam (pierwsza opcja na pasku do góry) > Ustawienia. W ustawieniach przejdź do karty Pobieranie i tam zmień Region pobierania. Czasem po prostu jest jakiś problem na łączu, który sprawia, że nie można się połączyć z jakimś konkretnym serwerem (spora część użytkowników z Polski ma problemy z serwerami, które znajdują się w Niemczech).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie mam dostępu do głównego okna Steama, bo nadal nie mogę się zalogować.

Tak to wyglada, kiedy chcę się zalogować. Jak mam niby wejść w te ustawienia? I tak jest też na laptopie.

e226790b4855fb12m.jpg

Mogę tylko wejść na stronę steama na telefonie i tylko tam zalogować, bo na kompie w kółko jest "Nieprawidłowe dane logowania". Nie wie czemu, skoro telefon też łączy się poprzez Wi-Fi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, to może być długi temat, więc uzbrój się w cierpliwość.

Jeśli któraś z poniższych metod zadziała, to kolejnych już nie musisz próbować.

1. Sprawdź wszyskie rzeczy opisane tutaj.

2. Wyłącz wszelkie oprogramowanie zabezpieczające (antywirus, firewall, AdBlocki w przeglądarce - Steam bazuje na interfejsie webowym, więc to również może mieć znaczenie) i sprawdź wtedy.

3. Spróbuj uruchomić Steam z uprawnieniami administratora (prawy przycisk myszy na plik, z którego uruchamiasz Steama i wybierz opcję Uruchom jako administrator).

4. Wyczyść swój lokalny cache DNS. By to zrobić uruchom wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (kliknij Start, w pole wyszukiwania wpisz cmd.exe, kliknij prawym przyciskiem myszy na program Wiersz polecenia i wybierz opcję Uruchom jako administrator), w nim wpisz komendę

ipconfig /flushdns

.

5. Sprawdź dokładniej swoje połączenie sieciowe, na początek uruchom wiersz polecenia i wpisz tam komendę

ping -t 8.8.8.8

jeśli część pakietów ginie lub pingi są wysokie, to znalazłeś problem. Możesz przerwać pingowanie używając kombinacji Ctrl+C, ale zrób to dopiero wtedy, gdy zapełnisz komunikatami pinga przynajmniej całe okienko (tak dla pewności).

6. Utwórz nowe konto użytkownika i spróbuj się połączyć z niego.

Na razie tyle, jeśli żadne z powyższych nic nie da, to jest jeszcze sporo możliwych przyczyn i rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wiem ile to potrwa, ale działa!

Odpaliłem Steam, zalogowałem, dostałem kod z SteamGuard (że niby loguję się z nowego urządzenia), wklepałem i odpaliłem go w końcu.

Czyli jednak to była wina strony Valve?

Ale na stronie Steam nadal jest błąd o nieprawidłowych danych logowania, na telefonie loguje normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odkopuje ale dla WSZYSTKICH mających ten problem nie rozwiązany znalazłem działające wyjście z którym podzielę się:

,,No i obczaj to rozwiązanie bo chyba na pewno pomoże.

9S46tMc.png

Wylogowujesz się, logujesz na inne konto (utwórz jak nie masz), otwierasz na nim Steam i dostajesz wiadomość potwierdzającą SteamGuard z wpisaniem kodu wysłanego na mejla. Wklejasz go i NIE WYLOGOWUJESZ SIĘ ZE STEAM. Wylogowujesz się z tego konta i logujesz się do siebie. Załączasz Steam i powinieneś normalnie się móc zalogować."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem podobny do kolegi wyżej, i nadal mam. Przy logowaniu na steam wyskakuje mi wiadomość:

"Login to Steam failed

Either the specified account does not exist, or the password was wrong.

Please check your account name and password and try again."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa

Też mam taki problem, mogę się zalogować na steam w internecie ale nie mogę włączyć steam na komputerze.

Pobierałem steam parę razy ale nic.

Wyskakuje tylko informacja:

"Steam musi przejść w tryb online. Sprawdź połączenie z siecią i spróbuj ponownie."

Internet mam połączony mogę wejść na wszystkie strony mogę grać w każdą grę która nie łączy się ze Steam.

(dla pewności podłączyłem się do rutera za pomocą kabla i NIC!!)

Co Mam zrobić ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...