Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

behemort

Monitor do 500 zł

Polecane posty

Jako że mój poprzedni monitor wyzionął wczoraj ducha (VW193D), a obecnie używany zapasowy zamiennik odmawia pracy w rozdzielczości innej niż 1024x768, to czas poszukać jakiegoś nowego.

Jako że dość często operuję w czerni, to odrzucam raczej matryce IPS (no chyba, że srebrzenie nie jest takie złe?), więc pozostają raczej ino (AM)VA i (ewentualnie) TN, gdy nic innego nie będzie... no chyba, że TN w grach lepiej się sprawdza... a może jakąś inną polecicie?

Monitor będzie wykorzystywany głównie do gier.

Zastanawiałem się wcześniej nad dwoma modelami Benq (1, 2), aczkolwiek jakby była jakaś rozsądna alternatywa z dodatkowym złączem DVI-D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że sporą część mojego monitora w niemal każdych warunkach ma wyświetlać czerń tongue_prosty.gif No i znam siebie, wiem że by mnie to niemiłosiernie wnerwiało.

Dotychczas miałem same TN-ki, na taki krótki dystans jak ja, w tak małym pokoju są wystarczające, jak mniemam.

Poszerzanie budżetu nie wchodzi w grę. Jak już, to w dół, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nic ciekawszego od BenQ się nie wymyśli - co prawda input lag ma na tylko przyzwoitym poziome (ten test wspomina o 13ms), ale monitorów z matrycą *VA zbyt wiele nie ma, a inne matryce raczej ciężko w tym przypadku rozważać.

Z wymienionej dwójki raczej bym wolał model z 'H' - ma dwa złącza cyfrowe (HDMI). W ciekawszej cenie jest w Neo24 (ceneo) - tyle że zgodnie z opisem tam jest oferowany tylko z jednym złączem HDMI (zapewne to zwykły błąd, ale chyba bezpieczniej o to dopytać).

Dotychczas miałem same TN-ki, na taki krótki dystans jak ja, w tak małym pokoju są wystarczające, jak mniemam.
Nie rozumiem tego zdania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego zdania.

Każdy monitor, z którego korzystałem, był TN-ką. Źle się z nimi nie czułem, rozumiem, że inne mają super kąty widzenia, super kolory, a TN-ki to głównie taniocha i niemal w każdym aspekcie *VA i ISP są lepsze, ale mnie, jak mniemam, będą wystarczać.

Ogólnie HDMI lepiej się sprawiają od D-SUBów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo jakoś jeszcze wmieszałeś w to rozmiar pokoju i się trochę pogubiłem wink_prosty.gif

Ogólnie HDMI lepiej się sprawiają od D-SUBów?
W przypadku D-Suba narażasz się na analogowe zakłócenia (np. jakieś falowanie obrazu). W przypadku przesyłania sygnału cyfrowo (DVI-D, HDMI, DP) taki problem nie wystąpi.

Tak swoją drogą, to do BenQ chyba nie jest dołączony kable HDMI, więc wypadałoby go dokupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu, pardom, miałem na myśli porównanie HDMI do DVI-D, nie do Suba tongue_prosty.gif

Że na Subie jest falowanie to wiem, dzień w dzień przez te 8 lat tego doświadczałem tongue_prosty.gif

A przewód HDMI już mam, leży w szafie, czasem podłączam laptopa nim do telewizora.

Nie ma w nich większych problemów ze smużeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...