Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Formuła 1

Polecane posty

Oczywiście, że powinien dać sobie spokój z BMW bo to team bez przyszłości potwierdza to ich tegoroczny bolid. Osobiście widziałbym go za kierownicą bolidu Mclarena na miejsce Kovalainena lub Red Bull na miejsce Webbera :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej w Brawn GP za leciwego Barrichelo ;) Szczerze powiedziawszy to nie wierzyłem, że to jest możliwe by w jeden sezon tak przemieszała się stawka. I, że powiem "Chciałbym zobaczyć Kubicę w Brawn GP", a nie np. w Ferrari ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam bym na jego miejscu siedział w BMW. Jak widać po tegorocznym sezonie możliwe jest całkowite wywrócenie klasyfikacji w porównaniu z poprzednim rokiem. W tym roku BMW po prostu dało ciała z bolidem. Jak się w przyszłym wezmą do pracy, to mistrzostwo jest możliwe. Jakby się wtedy czuł Kubica? BMW ma jedną zaletę - jest zespołem firmowym. Takie zawsze mają większe możliwości i z reguły one wygrywają. Jak się już przenosić, to do innego firmowego. A Brawn GP teraz wygrywa, pewnie zwycięży w tym sezonie, ale jak długo utrzyma się na szczycie? Pomijając fakt, że zaraz pewnie znajdą się chętni, żeby odkupić zespół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW i mistrzostwo? Eeee... mieli walczyć w tym sezonie dlatego opuścili udoskonalanie bolidu w 2008. Robert mógł walczyć rok temu o mistrzostwo ale team zawalił sprawę. No i oczywiście chamska zagrywka z końca sezonu która odebrała Robertowi 3 miejsce w generalnej.

Co do przyszłości w BMW to wątpie czy się utrzyma. Po tym sezonie kończy się kontrak Kubicy i Rosberga (Niemca). Sprawa transferu jest chyba oczywista.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widziałbym go za kierownicą bolidu Mclarena na miejsce Kovalainena lub Red Bull na miejsce Webbera :biggrin:

Jeszcze pod koniec zeszłego sezonu widziałem gdzieś wypowiedź. "A gdzie miałby niby iść? Do RedBulla?" Chodziło o to, że w BMW nie ma widoków na zdobywanie mistrzowskich tytułów a w teamach Ferrari, McLaren mają miejsca zajęte. Teraz okazuje się, że to nie byłby taki głupi pomysł. Tylko jak długo RB będzie w stanie dotrzymywać tempa ścisłej czołówce? Raczej nie sądzę, że tak zostanie. Życzyłbym sobie i kibicom zobaczyć w końcu Roberta w Ferrari. Nawet jeśli teraz mają gorsze starty, to nie potrwa to długo IMO. Jakoś wyjdą na prostą. Zespół z takim doświadczeniem w F1. McLaren też nie zawsze był w czołówce. To raczej 2 ostatnie sezony były dobre dla nich. A BMW nie jest już jakimś debiutantem w F1. Kiedyś byli co prawda "tylko" dostawcą silników dla BMW Wiliams, ale jako samodzielny zespół mają już 3 sezony za sobą. I co? Jak na razie nic. Niestety. Także trudno cokolwiek przesądzać. zwłaszcza po tegosezonowym wywrocie. Znając BMW to nastąpi taka zamiana banana o jakiej napisał deryck.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym widział jednak Roberta nadal w BMW. Jeszcze w tym sezonie maja szanse sie poprawić. Ferrari na początku sezonu tez było w końcówce stawki ale jakoś z tego wyszli. F1 jest takim sportem że sie co sezon potrafi zmieniać klasyfikacja konstruktorów w bardzo radykalny sposób, tym bardziej teraz kiedy jest wprowadzanych wiele zmian w przepisach. Jedynym zespołem który zawsze stawia sobie najwyższe cele jest Ferrari, jednak tam Robert ma jak narazie nikłe szanse sie dostać. Mówi sie podobno że za Raikonnena ma dojść do teamu Alonso, ale tego sie nie dowiemy narazie jeszcze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pod koniec zeszłego sezonu widziałem gdzieś wypowiedź. "A gdzie miałby niby iść? Do RedBulla?" Chodziło o to, że w BMW nie ma widoków na zdobywanie mistrzowskich tytułów a w teamach Ferrari, McLaren mają miejsca zajęte. Teraz okazuje się, że to nie byłby taki głupi pomysł. Tylko jak długo RB będzie w stanie dotrzymywać tempa ścisłej czołówce? Raczej nie sądzę, że tak zostanie. Życzyłbym sobie i kibicom zobaczyć w końcu Roberta w Ferrari. Nawet jeśli teraz mają gorsze starty, to nie potrwa to długo IMO. Jakoś wyjdą na prostą. Zespół z takim doświadczeniem w F1. McLaren też nie zawsze był w czołówce. To raczej 2 ostatnie sezony były dobre dla nich. A BMW nie jest już jakimś debiutantem w F1. Kiedyś byli co prawda "tylko" dostawcą silników dla BMW Wiliams, ale jako samodzielny zespół mają już 3 sezony za sobą. I co? Jak na razie nic. Niestety. Także trudno cokolwiek przesądzać. zwłaszcza po tegosezonowym wywrocie. Znając BMW to nastąpi taka zamiana banana o jakiej napisał deryck.

No tak ale tylko RedBull na razie daje radę przy Brawn GP i mam nadzieję, że tak pozostanie chociażby do końca tego jakże rewolucyjnego sezonu. A co do tego, że Kubica miałby przejść do teamu z Maranello to na pewno to się nie stanie po tym sezonie gdyż z tego co wiem Kimi ma podpisany kontrakt z Ferrari jeszcze na 2 lata. A nie sądzę żeby chcieli zamienić Felipe na Roberta. Na koniec chciałbym dodać, że McLaren na pewno nie da za wygraną i zrobi mam nadzieję świetny bolid na następny sezon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW to shit i jeśli Kubica nie przejdzie w przerwie sezonu do innego teamu to będzie jego największy błąd w karierze.Robert ma talent i umiejętności żeby być w czołówce kierowców ale z takimi imbecylami jakimi są mechanicy BMW daleko nie zajedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Robert powinien zmienić team, to team powinien zmienić mechaników! A tak na marginesie to ładnie Honda musi teraz płakać widząc swój team na szczycie tabeli :) hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wsiąść pod uwagę to że nie każdy zespół może chcieć Kubice :P Każdy z zawodników miał swój lepszy sezon ( Kubica miał w tamtym roku ) i stawka kierowców jest bardzo równa ;p

IMO: jeżeli BMW nie poprawi bolidu na GP Turcji to sądzę że już do końca roku będą na szarym końcu ;/

A warto zauważyć że to Ferrari ostatnio goniło Brown GP a nie Red Bull ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO przenosiny Kubicy są możliwe tylko i wyłącznie do Ferrari. Po częsci argumentacje podał PZ. BMW prędzej czy później znajdzie co robią źle, a siła firmowego teamu jest nie do przecenienia. A tylko Ferrari bo i włosi (fani a nie kierownictwo) chcieliby Roberta, i on sam ma do Włoch sentyment. Predzej czy później tam trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ostrożnie wybierał teamy Kubicy. W zeszłym roku wszyscy narzekali czemu "Robert Kubica nie jest w ferrari".

I co w tym sezonie ferrari (zresztą razem z BMW) jest na tyle stawki, dlatego podchodzę do tego tematu ostrożnie.

Bardziej mnie interesuj GP Turcji, gdzie BMW wprowadzi podwójne dyfuzory i KERS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Matysnext - masz stare informacje. Przecież ostatnio to właśnie Ferrari goniły bolidy Brawn GP, tak więc czerwone pojazdy już nie są na szarym końcu stawki. Jak na razie BMW wydaje się być najmniej elastyczne, a ich silniki, do tej pory niezawodne teraz odwalają kitę. Przynajmniej w bolidzie RK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie oglądałem ostatniego GP, ponieważ nie miałem możliwości :confused: . Ale zgadzam się tutaj z Pzkw VIb, że stawka nawet w przyszłym sezonie może się jeszcze wymieszać. Dlatego podchodzę do tego ostrożnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:diabelek: Pomarzyć fajna rzecz. Ja tam nie głosuję na żaden tor. Taka inicjatywa jest zwyczajnie nierealna. A sądzę tak na podstawie Gdyni. Trzeba by zobaczyć na własne oczy te uliczki, którymi został ten tor wytyczony. Jedyna dość szeroka to Prosta Władysława IV i pętelka na skwerze Kościuszki. No może jeszcze Świętojańska przechodząca po łuczku w Armii Krajowej. Reszta stanowczo za wąska. O jakości tych uliczek to już nawet nie wspominam. Ich przebudowanie równało by się mniej więcej kosztom zbudowania oddzielnego obiektu. O innych miastach się nie wypowiadam, bo nie znam układu ulic. IMO większe szanse miałby ten projekt. A tu plan jeszcze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od razu nie piałbym tak z zachwytu nad tymi nowymi dyfuzorami. Podejrzewam, że inne zespoły z czołówki jeździły po prostu z większym obciążeniem. Testowali już zwyczajnie jak bolid będzie się zachowywał pod kątem tempa wyścigowego. A to dowodzi tylko, jak pewni siebie są. Bo jakoś oglądając relację z treningów nie mogłem się dowiedzieć jakie czasy kręcili kierowcy Saubera po mocniejszym dotankowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pokazuje to mniej więcej, że z małym obciążeniem paliwem można uzyskać dobry czas ale nie wiadomo za bardzo jak z tempem wyścigowym. A to, że można pojechać szybko to dobrze wróży na kwalifikacje. Będą realne szanse do Q3. A dalej to już wszystko będzie zależało od obranej strategii. Myślę, że jest szansa na jakieś punkty dla BMW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co nie ma co sobie robić nadzei.Cała prawda wyjdzie w kwalifikacjach. W Hiszpanii też były poprawki,było podium w jednym z treningów,a z wyścigu tradycyjnie wyszła kicha. Jakoś nie wierzę,żeby BMW zdołało coś osiągnąć w tym sezonie. Sprawiają wrażenie jakby już myśleli o następnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...