Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PATRIX94

Rozwiązany: Blue screen

Polecane posty

Witam, mój próblem jest taki, że mam od kilku tygodni komputer taki jak w sygnaturce i wyskoczyły mi 2 razy blue screeny. Jest to błąd 0x0000007e, według informacji z internetu znaczy to, że określony moduł nie mógł być znaleziony. Co to znaczy, jak to rozwiązać? Dodam, że to pojawiało się nie jak grałem, gdy komputer był najbardziej obciążony (wtedy jest wszystko ok np. w bc2 i black ops) tylko niedługo po starcie systemu, gdy chodziłem po internecie. Korzystam z Windows 7 Ultimate 32bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, zrobiłem format dysku, zainstalowałem wszystko na czysto, przełożyłem ram do innych slotów. Gdy dzisiaj włączyłem komputer, uruchomiłem przeglądarkę i wszedłem na przykładową stronę to komputer strasznie zamulił, tak, że nawet kursor myszy się ciął. Nie pomogła konfiguracja ctr+alt+del, ale z drugiej strony blue screena też nie było mimo iż maszyna stała w takim stanie z 5 min. Czy to powinno utwierdzać w przekonaniu, że to kości są uszkodzone?

Kolejny blue screen...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Pierwsza sprawa od jakiegoś czasu krążą informacje o tym że "Gigaszrot" robi badziewne grafiki.

Druga sprawa to lepiej oddać na gware niż się denerwować i tracić czas na naprawę czegoś co się nie zepsuło z naszej winy.

Trzecia sprawa dobrą alternatywą jest GTX 460 który jest kartą nie tyle znaną co chwaloną i tuaj raczej nie powinno być problemu z użytkowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bsody sypały się często, więc postanowiłem zamontować starego geforca9600gso, jednak już miałem jednego blue screena (przed zmianą komputera w zasadzie nigdy nie miałem) więc chyba grafika odpada, dla pewności w 100% sprawdzę jeszcze te kości pamięci memtestem.

EDIT

Testowałem memtestem około pół godziny i wszstko było ok, więc już sam nie wiem o co chodzi :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę w internecie, był u mnie zaufany znajomy informatyk, który powiedział, że płyta najprawdopodobniej jest badziewna lub, że ram jest nieodpowiedni do płyty głównej, że lepiej jakiś o wyższych taktowaniach z radiatorem. Czy to w ogóle możliwe? Sam widziałem w internecie ludzie mięli praktycznie identyczny sprzęt jak ja i to wiele osób. Druga kwestia to, że jak na załączonych obrazkach bsody są przeróżne, i zastanawiam się czy oprócz tego co było omawiane: karta, ram; tego co mówił informatyk: płyta główna ram; to czy może być np zasilacz a jeśli nie to co proponujecie? Jak już wcześniej pisałem zamontowałem inną kartę graficzna, to samo, wyjmowałem ram, pracowałem na jednej kości, przekładałem w inne sloty, dalej nic i nie mam już pomysłów:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem Twoje bluescreeny i najbardziej podejrzana wydaje mi się, być jednak pamięć. Memtest powinieneś odpalać z bootowalnego nośnika (płyta, pendrive) i przeprowadzać test przynajmniej ze dwie godziny (a nie pół). Co prawda mało prawdopodobnym jest, iż dwie kości są zepsute, ale dla porządku sprawdź je porządnie.

Ponieważ BSOD'y są różne (uszkodzona pamięć może je wywoływać; nawet ten, który jasno wskazuje, iż winna jest karta graficzna), rzeczywiście, może też to świadczyć o problemach z zasilaniem i uszkodzeniach płyty głównej. Wypadałoby zmierzyć napięcia miernikiem.

Dodatkowo: odłącz internet i sprawdź czy nadal pojawiają się błędy.

BTW jeśli nie chcesz / nie czujesz się na siłach, bawić się w szczegółową diagnostykę, to chyba najlepszym wyjściem jest oddanie kompa do serwisu (zwłaszcza, że jest nowy).

P.S. Czy masz na pokładzie Avasta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam avasta, radzicie go zmienić i czy może to wywoływać błędy? W ogóle to może być tak, że pamięć jest jakby to powiedzieć, niekompatybilna? Bo jak już wspomniałem, był u mnie informatyk i postawił tezę, że pamięci mogą być nawet sprawne/dobre, dlatego memtest nic nie wykryje, jednak jednak nie są wystarczającej jakości i dlatego lepsze byłyby jakieś pamięci np Kingston, Geil czy OCZ najlepie z radiatorem i 1600 a nie 1333.

PS Zauważyłem, że komputer trochę muli po starcie tzn. wolno uruchamiają się programy i nieraz się zawiesza zaraz po starcie (zamiast bsodów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam avasta, radzicie go zmienić i czy może to wywoływać błędy?
Jeden z błędów związany jest z tym antywirusem.

Tak w ogóle, gdybym nie wiedział, że robiłeś format, to drugim głównym podejrzanym byłby problem systemowo- programowy. Jednak do końca bym go nie wykluczał, gdyż jeśli zaraz po formacie zainstalowałeś avasta, to jest możliwe, że to on jest winny (gryzie się z przeglądarką internetową lub jej ustawieniami, albo z jakimś innym programem, stąd moja prośba o sprawdzenie działania kompa po odłączeniu internetu). Wywal go i sprawdź czy coś się nie zmieniło na lepsze.

W ogóle to może być tak, że pamięć jest jakby to powiedzieć, niekompatybilna?
Niby takie teorie słyszałem, ale mam poważne wątpliwości co do ich słuszności. Zawsze jednak, można spróbować, wymienić / podmienić pamięci i się przekonać.

Zauważyłem, że komputer trochę muli po starcie...
Powszechnie wiadomym jest, że avast! zamula system. Być może to nie on jest tego przyczyną, ale jest to kolejna, zastanawiajaca poszlaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostanę ochrzan ale:

1. Nie miałem zainstalowanych sterowników od płyty głównej (tylko te co win sam sobie instaluje)

2. Zrobiłem format dwóch dysków oprócz systemowego, myślałem, że jak zainstaluję system to stare pliki się usuną. Zostały stare pliki w folderze Windows.old

3. Wywaliłem Avasta, zainstalowałem Comodo

4. Zainstalowałem sterowniki od mobo (dźwięk, chipset) z płyty dołączonej do opakowania.

Zobaczę jak teraz będzie.

EDIT

Dalej to samo. Na forum MSI jakiś pracownik radził, żeby zainstalować najnowsze sterowniki do płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ochrzan Ci się należy, gdyż wprowadziłeś wszystkich w błąd (ciekawe czy informatyka też).

Po tym co napisałeś, niestety grono podejrzanych się poszerzyło (z drugiej strony, zwykła aktualizacja / instalacja sterów, może rozwiązać problem).

Zaktualizuj wszelkie możliwe sterowniki (bezpośrednio ze stron producentów, choć na razie, możesz jeszcze, trochę z tym poczekać). Zobaczymy czy to i usunięcie antywirusa coś pomoże. Jeżeli nadal będą problemy, pozostaje prawdziwy format, a jeśli i to nic nie da, to znaczy, że problem jest sprzętowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystkie sterowniki od początku, dalej się chrzani :/ Nie wiem, pobieram teraz sterowniki ze strony MSI najnowsze i zobaczę co dalej. Ostatnią deską ratunku będzie format i system od nowa. A jeśli to nie pomoże to co stawiacie jako przyczynę? Dodam, że ostatnio w miarę często występowały irql not less or equal i page fault in nonpaged area ale nie pamiętam o jakich kodach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to nie pomoże to co stawiacie jako przyczynę?
Jeśli już mam gdybać, oto moje typowanie (podium):

1. RAM

2. mobo

3. zasilacz

Poza tym- wszystko inne, bez szczegółowej diagnozy nie da się niczego stwierdzić. Komp jest na gwarancji, więc powinieneś go oddać do serwisu i tyle (jeśli, oczywiście nie pomoże format). BTW odłącz, jeszcze wszystkie dodatkowe urządzenia (np. drukarkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałem niedawno podłączaną drukarkę ale problemy zaczęły się znacznie wcześniej. Gdy nie wchodzę do internetu tylko np. jakiś program to zazwyczaj nic się nie działo, chociaż nieraz po prostu wieszał się po starcie. Jutro wszystko się wyjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...