Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Karty graficzne

Polecane posty

@RAZOR026: Fajnie, że się z nami podzieliłeś tą informacją.

9800GT i 8800GT to dokładnie te same karty. No, chyba po jakimś czasie w małych ilościach 9800GT wypuścili w niższym procesie technologicznym, ale taktowania i architektura rdzenia pozostała ta sama.

@Orionfotl: szyna danych ma wpływ na wydajność pamięci, a co za tym idzie np. spadek wydajności po włączeniu wygładzania krawędzi (większa szyna - mniejszy spadek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KwiatekCompany:

Takie pytania co prawda zdajemy w innym miejscu, ale niech będzie - do 500 zł spokojnie znajdziesz HD7770 , do którego w/w startu nie mają (GTX 460 jeszcze by miał, gdyby nie fakt, że obecnie dostępne są tylko jego okrojone wersje). Sugeruję założyć temat w dziale zakupowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@y

Cóż, skoro 670, jest na poziomie HD7970, to pewnie 660TI będzie na poziomie HD7950.

Nie zauważasz ważnej rzeczy - "pasjonaci" (mam tu na myśli głównie osoby robiące LC, "budżetowe" - tj. z budżetem paru tysięcy na nie), nie kupią 670, z dwóch powodów:

- część z nich, dlatego, że to nie topowy model, no cóż, odrobina snobizmu nikomu nie zaszkodziła ;)

- część z nich, ze względu, na wygląd takiego maluszka, po zwodowaniu

Jego zastosowanie wśród tego typu osób, to chyba tylko custom budy m-itx, sam mam pomysł na customową budkę, rozmiarów trochę większych, niż te wszystkie Zotaci, z 670+i72600k+dobrą dźwiękówką na pokładzie, problemami są:

- czas i doświadczenie potrzebne do finalnego projektu takiej budy (aczkolwiek zapewne na forach o tematyce tej, parę pomocnych osób by się znalazło

- cena, parę tysięcy złotych i import materiałów z całego świata

- cena matrycy potrzebnej do gięcia szczotkowanego alu (od 30000zł w górę) - więc w grę, wchodzi jedynie produkcja seryjna

Tak BTW, ciekawe, czy coś w tym stylu, miało by powodzenie na kickstarterze - wydajny komp, z LC, z preinstalowanymi Windows 7 (spersonalizowanym) i Ubuntu/Bridge Linux (spolszczone, z instrukcją papierową.

Jedynym problemem byłaby cena, jakieś 2000USD, jednak za niesłyszalny (3x NB PK2) komputer do gier, profesjonalnych zastosowań, salonowy (bo zgrabny, ładny, przyciągający wzrok nowoczesnym acz stonowa wzornictwem), wielu Amerykanów (bo to główni "inwestorzy" na kickstarterze) by zapłaciło.

PS. Nie nazywajcie mnie spamerem, ja po prostu nie lubię krótkich postów, a mam tendencję do schodzenia na różne tematy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Kiedy będzie zapewne zupełnie nieopłacalny.

A zresztą - my tu mówimy o czymś innym.

1. Względy praktyczne, granie w wysokiej rozdzielczości i wysokich detalach, używanie CUDA.

2. Względy hobbystyczne - zakładając, że miałbym na to czas i nerwy, to nie podejmowałbym się tego dla kasy, tylko ze względu na hobby i wizję małego salonowego komputerka... który pod maską skrywałby wielkie pokłady mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troche z innej beczki ..chodzi mi o ustawienia grafiki w BF3 a dokładniej o jakośc tekstur gdy gram na ustawieniach WYSOKICH..jest wszystko ok ale gdy dam na ustawienia ULTRA (jakośc tekstur) to gra przycina np gdy chce sie obrucić mam sekundową zwieche obrazu albo zoomuje na lunecie to samo sekundowa zwiecha :-/ czyżby moja 460 GTX 1GB miała za mało pamieći na tekstury ?? z tego co wiem inni grają na ULTRA na kartach 560 GTX 1GB i tam takich problemów nie ma a 460 przecież nie odstaje az tak wydajnościowo od 560 ..no chyba że mam za mało RAM-u 4 GB ?? ktoś wie co jest przyczyną ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...