Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zulos

Laptop do 2400

Polecane posty

Witam, na wstepie zaznacze iz jestem slabo ogarniety w temacie i prosze was o pomoc jaki nowy sprzet sobie kupic.

Cena jaka chce przeznaczyc na laptopa to ok 2500 +/- 200zl jezeli naprawde bedzie roznica w wydajnosci i jakosci. Bez systemu.

Sprzęt chce przeznaczyc do słuchania muzyki, filmow, przeglądania stron itp, oraz do gry w fife, fm, cs:go czy wot`a. Moze byc bez SSD.

Przegladajac sklepy natrafilem na :

ASUSA

LENOVO Z710 ale wersje 4gb

LENOVO Y510P

Prosze was o dokladna rozpiske co w jakim jest dobre a co zle bo chce aby on posluzyl dobre pare lat i abym nie zawiodl sie na was jak i sprzecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y510P jest zdecydowanie najmocniejszym sprzętem z powyższych (najlepszy układ graficzny), Z710 jest po środku jeśli chodzi o teoretyczną wydajność, ale ma słabszy układ graficzny od Y510P przy większej rozdzielczości ekranu od pozostałych laptopów. Asus ma najmniej wydajny układ graficzny i procesor, ale najlepszą wizualnie matrycę (matową).

Najsensowniejszym wyborem będzie Lenovo Y510P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z awaryjnością, ale Lenovo daje tylko roczną gwarancję. Co do serwisowania to: http://interia360.pl/artykul/lenovo-door-to-door-czyli-wiecznie-zamkniete,54397#skipAdnews http://blog.pclab.pl/MichalOkulski/Serwis.Lenovo-bezkarny.Pan.i.W%C5%82adca,193 Natomiast kumpel, który pracuje w bodajże itpromo mówił, że jak odesłali jakiegoś wadliwego Acera, to w 5 dni był zrobiony. Z resztą ta firma chwali się non stop, że 9/10 klientów ich serwisu jest zadowolona. Dobry serwis ma również Asus z tego co słyszałem.

Dlatego polecałbym np. v3 [klik]

V3 to mocna seria gameingowa. Masz 17-calowego laptopa z wydajnym chłodzeniem i możliwością wpięcia drugiego dysku np. ssd, jak będziesz chciał kiedyś podkręcić jego wydajność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo daje tylko roczną gwarancję

Roczną dla firm, dla prywatnej osoby to jest 24 miesiące jak już tak gwoli ścisłości ;)

Tak w ogóle, jako że laptop nie będzie stosowany do grania w wymagające tytuły to można pójść w Della, który ma zdecydowanie najlepszy serwis i jakość wykonania samego sprzętu np. taki Dell http://www.x-kom.pl/p/204887-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-7537-i5-4210u-6gb-500-win8x-gt750m.html ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Acer 2-3 lata temu to był szajs niezły, ale poleciały głowy i widać zrobili porządek :D

a co do lenovo to właśnie nie jestem pewien, bo w pudełku widziałem, że mają kartę gwarancyjną tylko roczną, ale może być tak, że drugi rok jest na trochę innych zasadach, bo wiem że firmy jakoś inaczej to potem nazywają (bezpłatne serwisowanie czy coś w tym stylu) więc się nie będę spierał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem całkiem niezłego Della, który ma całkiem wydajną grafikę (tylko kilkuprocentowa gorsza wydajność od GT755M z Y510p), ale jak mówię masz asa w rękawie w tym przypadku w postaci bardzo wytrzymałej obudowy (w całości z aluminium) oraz rzetelnej gwarancji, którą inne firmy mogą pozazdrościć tylko. No ale jak zdecydujesz się na Y510p to ja to uszanuję oczywiście;) Po prostu przedstawiam inne opcje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...