Skocz do zawartości
enki

Podstawowe info o akcji

Polecane posty

Jak możecie przeczytać w numerze 10/2014, wraz z serwisem RojoFanGames rozpoczęliśmy akcję zachęcającą czytelników CDA do nadsyłania pomysłów na grę o CD-Action oraz własnych produkcji ? wszystko w ramach promowania młodych developerów.

Pierwsza część akcji - nazwijmy ją "Robimy grę!" - to zabawa, do której zapraszamy wszystkich chętnych, o bogatej wyobraźni i nie tylko. Jej ostatecznym celem jest wyprodukowanie przy współudziale RFG i Zdobywców Gier oraz zamieszczenie na płycie w jednym z nadchodzących numerów niewielkiej gry z akcją mniej lub bardziej osadzoną wokół redakcji CDA i z hasłem przewodnim "Redakcja w opałach".

Czy będzie to FPS? RPG? Przygodówka? Czy powstanie na Unity, CryEnginie czy RPG Makerze? Jaki będzie scenariusz? Gdzie znajduje się loch Smugglera i jak wygląda Wania, który go pilnuje? Liczymy na waszą inwencję - przedstawiać swoje pomysły i dyskutować o nich możecie właśnie w tym subforum. Będziemy na bieżąco przyglądać się dyskusji, a pod koniec września wybierzemy najciekawsze pomysły i przekażemy je developerom. Tutaj też będziemy informować o postępach prac Tutaj też będziemy informować o postępach prac i ewentualnym późniejszym zapotrzebowaniu na wasze projekty artystyczne - grafiki, szkice itp. Swoje wizje graficzne czy muzyczne możecie już teraz zaproponować w odpowiednim temacie.

----------------------

Druga część akcji - "Zrobiłem grę!" - skierowana jest do tych, którzy chcą podłubać w kodzie samodzielnie lub w grupach i podesłać nam od razu ukończoną pozycję. Najciekawsze z nich zamieścimy na naszej płycie! Zachęcamy do mailowego zgłaszania (ale nie podsyłania w załączniku!) swych dzieł pod adres robimygre@cdaction.pl z tytułem Zrobiłem! oraz równocześnie do serwisu RojoFanGames.

----------------------

Mamy nadzieję, że nasza wspólna akcja z Rojem zachęci was do zgłębienia tajników tworzenia gier. Branża wciąż się rozwija, a dobry developer zawsze powinien znaleźć w niej miejsce dla siebie. Czego wam wszystkim życzymy!

W niniejszym temacie zapraszamy do dyskusji o akcji i zadawania pytań. Liczymy, że prędzej czy później urodzi się z niego jakieś pomocne FAQ.

---------------------

[uPDATE]

Dzięki za wszystkie zgłoszenia na forum i na skrzynce, stanowicie żywy przykład tego, że wyobraźnia w młodzieży wciąż jest silna :) Przebraliśmy je i podesłaliśmy ekipie RojoFanGames, a każdy, kto przyczynił się do akcji, znajdzie się w napisach końcowych. Więcej info w swoim czasie.

  • Haha 1
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - istnieje możliwość uzyskania zdjęć z pomieszczenia redakcji, które można by wykorzystać do stworzenia własnej gry traktującej o CDA ? Ewentualnie jakieś namiary na zdjęcia, które zostały przez Was zamieszczone na DVD w poprzednich numerach pisma. Chodzi mi o zdjęcia samego pomieszczenia (bez żadnych osób). Nie wiem jak innym, ale mnie ułatwiłoby to dalsze prace nad projektem ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przyłączyć do prośby Goblina. Kilka zdjęć redakcji (i najlepiej jakiś prosty szkic pokazujący kto ma gdzie swoje stanowisko pracy) by znacząco zwiększyło realizm i mogło by przyśpieszyć prace na niektórych etapach.

Czy jest też jakaś baza danych okładek CDA? Najlepiej w jakimś formacie bezstratnym np .png i w miarę wysokiej rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to. Co prawda, siedzimy już w innych miejscach, a układ pomieszczeń się zmienił o tyle, by zagospodarować redakcję radia, ale przestrzeń wciąż jest otwarta. Poza tym cokolwiek wymyślicie prawdopodobnie będzie ciekawsze od naszego wiecznego bałaganu wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie zapraszam na mój nowy kanał na YouTube gdzie mam poradniki które mogą wam pomóc w komputerach  

 

wejdźcie też na moją grupę na Facebooku

 

i pod tymi dwoma filmikami zostawcie łapkę w górę pozytywny komentarz i suba

 

będę za to bardzo wdzięczny

Serdecznie was pozdrawiam Dawid Jasper

 

 

Nowy obraz mapy bitowej.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...