Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 12/2014

Polecane posty

@smerfoziom

Ja też nie przepadam za Steamem, ale to nie znaczy, że przez niego mam sobie odbierać przyjemność pogrania w całą gromadę gier, które bez niego nie działają. Posiadam słaby internet, ale dzięki CD-Action nie muszę pobierać całych gier na Steamie tylko mogę je instalować z płyty, a potem co najwyżej tylko jakieś małe update'y do nich. Taka jest prawda, że w dzisiejszych czasach trudno o grę, która nie wymaga żadnego konta, bo gdzie nie spojrzysz, to Steam/Uplay/Origin/Battle.net/Kalypso Media i być może jeszcze coś, o czym nawet nie wiem. Dlatego przestałem stroić fochy, że jak gra na Steam to FUJ i nie kupuje, tylko tak jak dawniej oceniam je pod wieloma innymi, ważniejszymi względami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale kupując grę w pudełku ciężko teraz trafić na taką, która nie ma dopisku z tyłu okładku, że gra wymaga do działania konta w usłudze Steam, a dany kod działa na terenie Polski, Czech i Węgier (czy gdzieś tam jeszcze). Więc można połączyć przyjemność z posiadania oryginalnej gry, instrukcji papierowej i wąchania okładki czy pudełka jednocześnie z podpięciem jej do Steama i odblokowywania sobie różnych kart czy osiągnięć, którymi możesz się pochwalić z innymi. Różnica jest tylko taka, że kupując pudełkową taką grę zapłacisz więcej niż kupując na Steamie czy nawet w CD-Action. Trzeba się dostosować do współczesności i cieszyć się tym, co oferuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerfoziom

Nie dramatyzuj. Fajnie jest miec gre w pudelku, ale gra to przede wszystkim kod i przyjemnosc z grania w dany tytul. Wielce sobie cenie spora czesc z posiadanych przeze mnie wydan kolekcjonerskich czy nawet zwyklych pudelkowych gier, ale nie dlatego, ze podobaja mi sie ich pudelka, ale dlatego, ze mam sentyment do tych tytulow. Kolekcjonerka Skyrima czy pudelkowe wydanie pierwszego Fallouta nie sa lepsze od Skyrima czy Fallouta kupionych na Steam. A posiadanie gier w jednym miejscu i kupowanie ich po niskiej cenie to tez sa plusy, ktore lagodza brak wydania pudelkowego. Tym bardziej, ze w dzisiejszych czasach plyta to tylko jednorazowy nosnik, a gra jest przypisana do konta. Po zainstalowaniu gry plyte mozna wyrzucic. No i nic nie stoi na przeszkodzie, zeby kupiona na Steam gre sobie wypalic na plycie, kupic plastikowe pudelko, wydrukowac okladke i miec fizyczne pudelko. :)

Co do samego bonusu, to mnie nie interesuje. Przecieki do pelniakow bede sledzil z uwaga, ale znajac zycie to i tak zadnego z nich nie zainstaluje, a pismo kupie sobie do poczytania tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu ma rację. Z roku na roku gier, które nie wymagają żadnych kont wychodzi coraz mniej, a to dlatego, że dystrybucja cyfrowa ma dużo plusów i systematycznie coraz więcej graczy potrafi się do tego dostosować. Posiadanie pudełkowych kolekcji na pewno jest fajne, bo sam też mam ich może nie bardzo dużo, ale trochę, ale zajmuje mi ona cały regał w pokoju, a część z nich ma problemy aby działać na Windows 7 lub nowszym. Mając gry na Steam wszystko masz w jednym miejscu i każda możesz w dowolnej chwili odpalić unikając tym samym ryzyka związanego z tym, że płyty mogą się utlenić z czasem, zarysować lub po prostu zaginąć podczas robienia gruntownych porządków. Po prostu co kto woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerfoziom

Nope. Jedyne co robisz, to probujesz zatrzymac zaglade pudelkowych wydan. Bo same gry maja sie doskonale i przynosza tworcom wielokrotnie wieksze zyski niz za czasow big boxow. Kiedys muzyka byla wydawana na vinylach, pozniej na kasetach magnetofonowych. Teraz mozna ja kupowac jako mp3 czy sluchac na necie. Czy zmiana nosnika sprawila, ze muzyki nie ma? wink_prosty.gif

Kiedys gry byly wydawane na dyskietkach i kasetach, a ich tworzenie bylo bardziej hobby garstki zapalencow niz pelnoprawnym zawodem. Teraz grac mozna na kompach, konsolach, tabletach, smartfonach, mamy e-sport, a dostep do gier nigdy nie byl tak latwy. Nosniki sie zmieniaja i odchodza do historii, ale gaming wciaz sie rozwija.

@XuruTu

Masz szczescie, ze pudelka z grami zajmuja Ci tylko regal... Lubie wydania pudelkowe, ale z czasem ilosc zajmowanego przez nie miejsca staje sie problematyczna...

@down

Zalezy jak szybko go wypiles i jak zdrowe masz serce. Jesli zrobiles to powiedzmy w ciagu pol godziny, to przez konska dawke kofeiny mozesz miec mocno podwyzszone cisnienie, co zdrowe nie jest. Ale jesli rozlozyles sobie to na 3 godziny, to ilosc dostarczonej organizmowi kofeiny nie powinna miec wiekszych skutkow zdrowotnych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...