Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goldy

Windows XP 32bit nie uruchamia się na procesorze 64-bitowym

Polecane posty

Witam, mam następujący problem...

Pracowałem na Windowsie XP 32 bit i zdecydowałem się na zmianę sprzętu w tym procesora na architekturę 64 bit (specyfikacja poniżej). Po wymianie sprzętu zainstalowałem Windowsa 7 64 bit na drugim dysku i wszystko działa bez zarzutu. Problem natomiast jest w tym, że nie mogę wejść do starego Windowsa, mimo tego, że (jak się zorientowałem) Windowsy 32-bitowe powinno się bez problemu dać uruchomić na procesorze 64-bitowym. Sytuacja wygląda tak, że po uruchomieniu komputera załącza się Menadżer rozruchu systemu Windows, wybieram oczywiście "Wcześniejsza wersja systemu Windows", pojawia się logo Windows XP i po niecałej sekundzie komputer się restartuje. Bardzo zależy mi na tym, aby dostać się do starego systemu (bez jego reinstalacji) i korzystać z niego równolegle z Windowsem 7.

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

Procesor: Intel Pentium G3220 3.0GHz

Karta graficzna: MSI Radeon R7 250X

Pamięć RAM: Goodram DDR3 Play 2x4GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś platformę bez reinstalacji Windowsa, to mam do Ciebie złą wiadomość - Windowsy generalnie nie radzą sobie ze zmianą płyty głównej. W przypadku Windowsa 7 i 8 jeszcze czasem udaje się to jakoś wskrzesić, ale w przypadku XP najczęściej zmiana płyty jest równoważna reinstalce.

Napisz jeszcze jaką miałeś wcześniej płytę, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, by coś można było z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niedobrze, ale grunt, że mam dostęp do dysku i swoich plików poprzez Siódemkę. Jeśli jednak komuś się to udało, to proszę o pomoc. Poprzednia płyta główna to Gigabyte GA-M61P-S3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD i płyta na chipsecie nVidii, czyli coś bardzo dziwnego. No niestety, ale szansa, że to zadziała jest bardzo mała, zwłaszcza, że XP najpewniej w ogóle nie ma sterowników do nowej płyty.

Teoretycznie można kombinować, ale w praktyce zajmie to bardzo dużo czasu i nawet jeśli się uda, to z XPka na tym kompie nie będziesz miał wielkiego pożytku (przez brak sterowników).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem to co napisałeś... Nie będę miał z XP pożytku jeśli będę kombinował na starej instalce, ale jeśli przeinstaluję system, to wszystko będzie ok, dobrze zrozumiałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje spora szansa, że jeśli w ogóle uda ci się zainstalować na nowych podzespołach Windowsa XP (a to nie jest wcale pewne), to i tak może brakować kluczowych sterowników.

Powinieneś się pogodzić ze stratą, a jak jest ci XP jest absolutnie niezbędny, to cóż VMware itp. mogą być lepszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...