Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KryngeerPL

Czy taki zestaw będzie dobry?

Polecane posty

Witam. Ostatnio złożyłem sobie taki o to koszyczek na morele: http://www.morele.net/inventory/info/sxx9s3/

Dodatkowo kupuję sobie kartę dźwiękową AIM SC808 (nie było jej na morelach...). Myszkę już posiadam (SS Kana V2 + HyperX Fury MousePad M). Zamiast tamtego monitora chcę wziąć BenQ XL2411Z jeżeli zestaw będzie za drogi.

PS Druga karta graficzna jest pod drugi monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 ma kilka wyjść na monitor, a drugi monitor nie powinien jakoś mocno obciążać zestawu, czyli GTX spokojnie poradzi sobie z dwoma monitorami, o ile ten drugi ma być tylko do jakichś mniej wymagających zadań.

Łączenie w jednym kompie kart graficznych nVIDII i AMD to w ogóle bardzo kiepski pomysł, bo nVIDIA gdy wykryje kartę od AMD, to blokuje część rzeczy (np. liczenie fizyki na karcie).

Jeśli już koniecznie chcesz mieć wyjście z innej karty graficznej, to po prostu użyj karty Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już Z9 to tylko w wersji U3

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/

Inne nie posiadają USB 3.0 z przodu obudowy. No chyba, że zainteresuj się też Z12

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z12-czarny-z12-552698/

Tutaj nawet najtańsza wersja posiada 2 porty USB 3.0, a konstrukcyjnie jest bardzo zbliżona do starszego Z9 U3.

GT210 wywal, a reszta jest ok.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kilka elementów pozmieniał:

  • kartę na EVGĘ
  • SSD na BX100 250GB
  • płytę główną na Z97X Gaming 3, albo nawet Z97X Gaming 5
  • ewentualnie RAM na taki lub taki zestaw, chociaż dopłata do tych TridentX jakaś olbrzymia nie jest
  • no i poważnie bym się zastanowił, czy opłaca się dokładać do i7 4790K względem i5 4690K, bo typowo pod gry to póki co mocno przepłacona inwestycja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, miałem napisać ale zapomniałem. Ale co głównie by się zmieniło? Na pewno dysk, grafa i pewnie można by było wyrwać jakiś monitor z G-Sync.

//EDIT

Skoro tak, to w sumie można zamknąć temat, a temacik otworzymy w styczniu 2016 roku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co głównie by się zmieniło? Na pewno dysk, grafa i pewnie można by było wyrwać jakiś monitor z G-Sync.

Dysk niespecjalnie (no chyba, że będzie jakaś rewolucja w SSDkach), tu się mało zmienia. Grafa również nie sądzę, w tym przedziale raczej nadal będzie GTX 970 vs R9 390, bo wydaje mi się mało prawdopodbne, żeby AMD z ceną Nano zjechało tak nisko.

Na pewno sporo się zmieni w prockach, bo wejdą nowe Intele, czyli stara podstawka będzie powoli ubijana, to niesie za sobą zmianę płyty głównej, pamięci itp.

W przypadku monitorów z G-Synciem, to nVIDIA bierze za duży haracz, żeby to się opłacało i tu też raczej zmiany bym się nie spodziewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się nie zgodził, że w przypadku dysków nic się nie zmieni - całą masą dysków SSD chcą nas na jesieni zarzucić. Fakt, że dopóki Intel/Micron/Samsung czegoś nowego nie wydadzą to jakoś w rewolucję cenowe wierzyć mi się nie chce. Chodzą też słuchy, że WD chce w IV kwartale odświeżyć ofertę dysków.

Co do monitorów to parę interesujących konstrukcji od Acera i Asusa ma się pojawić z G-synciem, ale jakoś nie widzę na horyzoncie obniżek - przynajmniej dopóki monitory z Freesynciem nie zaczną być konkurencyjne cenowo i jakościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dysków magnetycznych już niewiele da się poprawić. Wychodzą ograniczenia dysków magnetycznych i tyle. Ostatnim przełomem były dyski wypełnione helem i na nic więcej się nie zapowiada. Ze względu na koszt samego helu raczej bym się nie spodziewał spadku cen takich dysków w rozsądne rejony. Odświeżenie obecnych linii dysków większych zmian nie wprowadzi.

Dyski SSD ewoluują, ale na rewolucję przyjdzie czas dopiero gdy upowszechni się technologia 3D XPoint.

Jeśli o monitory chodzi, to każdy widzi jak to wygląda i w sumie sam to już napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, największa rewolucja będzie jeśli chodzi o procesor. Nowy procesor = nowy socket? Chyba intele dalej pojadą na 1150 a chipset Z97 jest chyba zbyt nowy żeby robić kolejny. Według mnie to najprawdopodobniej skończy się na Z97X Gaming 5 + i7 5k series. Jeśli chodzi o G-Sync i Freesync, to ta opcja jest o tyle dobra, że zwiększa energooszczędność. A jaka jest różnica pomiędzy wejściem HDMI a DisplayPort, gdy monitor nie posiada G-Sync'a? Zastanawiam się jeśli chodzi o monitory między

BenQ XL2411Z a LG 24GM77-B, jednak martwi mnie ta gwarancja na badpixele, gdyż skoro jest to coś z nimi pewnie jest nie tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5k series to są Broadwelle i one już generalnie są w sprzedaży (dokładnie i5 5675C i i7 5775C), tyle że mocno przeciętnie się kręcą i są raczej za drogie.

Na dniach mają się z kolei pojawić Skylake (6k series), które będą działać na nowej podstawce (LGA1151) i będą współpracować z DDR4 (i chyba DDR3L).

HDMI może przesyłać dźwięk, natomiast DP obsługuje 4K@60Hz (w HDMI zostanie to chyba wprowadzone w wersji 2.0).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka tygodni premiera Inteli Core iX 6-generacji, do tego nowa podstawka LGA1151, która w większości będzie obsługiwać pamięci DDR4 (teoretycznie procesor ma kontroler DDR3L, ale producenci raczej nie będą zbytnio skłonni żeby tworzyć ciekawe modele płyt głównych obsługujących takie pamięci).

Na czym się skończy to zobaczysz za pół roku jak będziesz kupował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli w zasadzie nie opłaca mi się brać tego LG i zaufać BenQ? Przecież oba nie posiadają ani G-Sync ani Freesync, więc DisplayPort jest na razie zbędny. A jak będzie wyglądać cena Skylake i DDR4? Były już jakieś przecieki (ceny mogą już być, ale w dolarach, obstawiam ok. 350$)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie wyglądać cena Skylake i DDR4?

Zobaczysz za pół roku jak będzie wtedy wyglądać. To, jak wygląda cena przewidywana w dolarach nie ma w sumie wielkiego znaczenia, bo i tak wszystko będzie zależeć od kursu dolara. Może stanieje, a może będzie kosztował 5 złotych. Teoretycznie Skylake na start w dolarach ma kosztować trochę mniej niż kosztował na start Haswell Refresh, no tylko co z tego... To jeszcze pół roku. Zatem jak mówiłem już kilka postów temu - odpuść, bo snujesz tylko niepotrzebne dywagacje, które najbardziej nadają się do wróżki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba intele dalej pojadą na 1150 a chipset Z97 jest chyba zbyt nowy żeby robić kolejny.

Chyba nie. Skylake mają działać na podstawce LGA 1151 (chipsety H110, B150, Q150, H170 oraz Z170). Intel zmienia podstawki prawie z każdą nową linią i tutaj również nie zrobią wyjątku.

Według mnie to najprawdopodobniej skończy się na Z97X Gaming 5 + i7 5k series.

Jeśli Skylake wypalą, to branie Broadwelli nie będzie miało sensu.

Jeśli chodzi o G-Sync i Freesync, to ta opcja jest o tyle dobra, że zwiększa energooszczędność.

Niespecjalnie. Same G-Sync oraz Freesync nie zmniejsza liczby generowanych klatek. Co więcej w przypadku G-Synca włączenie VSynca, który rzeczywiście zmniejsza liczbę klatek może przynieść dziwne efekty (np. większy input lag). I AMD i nVIDIA mają technologie ograniczające liczbę generowanych klatek, ale one nie mają nic wspólnego z G-Synciem/Freesynciem.

A jaka jest różnica pomiędzy wejściem HDMI a DisplayPort, gdy monitor nie posiada G-Sync'a?

Różne standardy przesyłania obrazu i tyle. W optymalnych warunkach różnicy dla użytkownika nie ma. Można się kłócić który standard jest lepszy, ale jeśli nie korzystasz z dodatkowych funkcji oferowanych przez te standardy, to do FullHD jakichś większych różnic nie da się zaobserwować. DP nie przesyła dźwięku, ale to w sumie i tak w przypadku monitorów przeważnie nie ma znaczenia.

Zastanawiam się jeśli chodzi o monitory między

BenQ XL2411Z a LG 24GM77-B, jednak martwi mnie ta gwarancja na badpixele, gdyż skoro jest to coś z nimi pewnie jest nie tak...

Tak, bad piksele mogą wystąpić i jest to znany feature technologii LCD. Każdy producent daje gwarancję na bad piksele, ale warunki tej gwarancji bywają różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz powiem Ci Sevard, że LG to LED :D Zobacz sobie opis... A jeśli chodzi o technologie, to czytałem że G-Sync zmienia częstotliwość odświeżania w miarę wymogu, czyli pulpit nie będzie działał w 144Hz :) A, i7 6600K podobno ma kosztować 220$ (cena detaliczna). Ja jednak skuszę się chyba na 6700K, gdyż te 4 rdzenie do 8 wątków zrobią swoje, jeśli chcę coś renderować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-6700K kosztuje detaliczne ok. 370-400 euro, i5-6600k ok. 270-290.

Czyli można się spodziewać 1549-1659 złotych za i7, 1129-1209 za i5 na początek.

W krajach dolarowych będzie taniej niż w przypadku Haswelli, w unijnych poza Wlk. Brytanią będzie drożej. Nowe płyty są o ok. 20-30 euro droższe niż odpowiednich na Z97 (koszty M.2 i USB 3.1 Gen 2)

i7-6700K kosztuje detaliczne ok. 370-400 euro, i5-6600k ok. 270-290.

Czyli można się spodziewać 1549-1659 złotych za i7, 1129-1209 za i5 na początek.

W krajach dolarowych będzie taniej niż w przypadku Haswelli, w unijnych poza Wlk. Brytanią będzie drożej. Nowe płyty są o ok. 20-30 euro droższe niż odpowiednich na Z97 (koszty M.2 i USB 3.1 Gen 2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różni się wersja i7 6600T?

//EDIT

Dobra, czyli T jest jeszcze gorsze niż S. Patrząc na morelach złożyłem taki koszyczek: http://www.morele.net/inventory/info/rSmHpx/ Ale niestety to aż 8000 zł !!! Mam nadzieję, że do stycznia cena i7 6700K spadnie do 1300 zł, 2x8GB DDR4 2100+MHz ok. 600 zł a płyta 500 zł :D Czy taki spadek cenowy jest możliwy w ciągu pół roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...