Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jachu18

Brak Bootmgr

Polecane posty

Otóż historia wygląda tak: Miałem na kompie dwie partycje,jedną z Win7, drugą z Xp. Zachciało mi się jednak sprawdzać jej wygląda Ubuntu i jednocześnie stwierdziłem, że nie potrzebuję juz Xp. Odpaliłem z płytki Ubuntu podczas bootowania, sformatowalem partycje z Xp i zainstalowałem Ubuntu.Wszystko było pięknie i bez problemów. Te zaczęły sie dopiero gdy chciałem włączyć Win7.Podczas włączania automatycznie uruchamialo mi Ubuntu. Potem je usunąłem i podczas włączania wyświetla się teraz komunikat brak Bootmgr. Próbowałem to naprawic metodami znalezionymi w necie, za pomocą konsoli, ale to nic nie daje. Chyba wiem nawet z czego wynika mój problem - podczas instalacji ubuntu typ partycji z win7 zmienil się z systemowej na logiczną. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Pokazuje mi, że mam 0 systemów. Jest jakiś inny sposób rozwiązania tego problemu niż format? Zainstalowałem sobie znowu ubuntu i mogę poprzenosic pliki na zewnetrzny dysk, ale mialem zainstalowane mase programow i powrot zajmie mi duzo czasu. Przepraszam za ten chaos i częściowy brak polskich znaków, ale piszę z telefonu i jestem mocno wku..zdenerwowany. Z góry dzięki za pomoc. Wydaje mi się że kluczowa byłaby zmiana typu partycji, ale to chyba nie możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę się pozmieniało. Obecnie wszystko jest prawie tak, jak powinno.

Zainstalowałem sobie na 2. partycji kolejnego windowsa, a na nim partition magic. Przy odpalaniu PM pokazywał mi różne błędy, aż w końcu wymógł ponowne uruchomienie. Podczas włączania pokazała mi się opcja uruchomienia normalnie i jeszcze jedna ( na pewno nie był to tryb awaryjny) jakiś naprawczy czy coś. Po uruchomieniu go, włączył mi się stary Windows - ten który chciałem odzyskać. Po kolejnym restarcie, aby sprawdzić, czy wszystko jest tak jak należy, podczas włączania, zaczęło mi się robić sprawdzanie spójności plików. I po raz kolejny włączył mi się windows z 1. partycji. Teoretycznie osiągnąłem już to co chciałem, ale jest jeszcze jeden problem. Mam zainstalowane dwa systemy, na dwóch partycjach, ale podczas włączania, nie mam możliwości wyboru, który chce włączyć. Obawiam się, że po usunięciu tego z 2. partycji, znów pojawi się błąd ' brak pliku bootmgr', dlatego na razie zostawiam tak, jak jest. Jak macie jakieś pomysły, to bardzo bym prosił o zasugerowanie, co mam zrobić. Jednocześnie serdecznie dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/What-happened-to-the-boot-ini-file

tutaj możesz wybrać system który ma startować domyślnie, oraz czas jaki będą wyświetlane opcje zanim nie naciśniesz dowolnego przycisku. Możesz również po ekranie biosu a przed ładowaniem się systemu nacisnąć F8 i będziesz miał opcje wyboru systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, musisz niestety poprawnie ustawić BCD. Najprościej będzie to zrobić za pomocą programu EasyBCD (wersja darmowa w zupełności wystarczy, na stronie są poradniki do programu, jak coś to pytaj).

Ekhem, chciałem zauważyć, że mowa tu o Windows 7, czyli o systemie, który nie ma boot.ini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...