Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

trubox

SW: Knights of the Old Republic - crashuje na starcie, po poprawkach klatkuje i wiesza się

Polecane posty

Witam!

Słuchajcie, otóż mam następujący problem. Zakupiłem KotOR'a na ostatniej wyprzedaży Humble Bundle, ściągam na Steam'a, chcę zagrać a tu zonk: Program przestał działać. Zacząłem szukać rozwiązania na forum steam, jak wiadomo tylko angielskim. Idąc za radami tam umieszczonymi udało mi się doprowadzić do takiego stanu , że gra się włącza, można stworzyć postać i nawet przejść do rozgrywki (zgodność z Win 98 bo na zgodności z XP nie chce hulać, z wyłączonymi filmami i akceleracją sprzętową kursora - bez tego ładowanie zacina się w połowie) lecz obraz się strasznie zacina, może osiąga ze 2 kl/s, ponadto nie można zapisać gry bo wiesza się komputer i pomaga tylko kombinacja Alt+Ctrl+Del.

Dodam, że nie pomogło ściągnięcie pliku mss32.dll, a atioglxx.dll nie mogę znaleźć (lecz z tego co wyczytałem pomaga on raczej na brak możliwości uruchomienia gry w ogóle.

Specyfikacja mojego lapka to:

Win 7 x64

Intel i3 M380

ATI Mobility Radeon 5650 (stery w wersji 8.672)

4 GB ram

Proszę Was bardzo o pomoc i z góry dziękuję!

Pzdr

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie miałem nigdy tego problemu, ale kumpel instalował wersję płytową u siebie, a też ma Radeona i wyskakiwały mu dziwne błędy, crashe, etc. Pomogło, z tego co pamiętam dopisanie linijki do pliku ini - Disable Vertex Buffer Objects=1 w Sekcji [Graphics Options]. Co prawda to rozwiązanie było przeznaczone tylko do likwidacji problemu z lagowaniem na Dantooine, ale jemu pomógł całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Niestety u mnie ta linijka była od samego początku, też z resztą wyłączona. Wklejam całą sekcję Graphics Options, może ktoś coś zauważy.

[Graphics Options]

V-Sync=0

Anisotropy=16

Frame Buffer=0

Anti Aliasing=0

Texture Quality=1

Emitters=1

Grass=1

Soft Shadows=0

Shadows=1

Brightness=57

EnableHardwareMouse=0

FullScreen=0

Disable Vertex Buffer Objects=1

AllowSoftShadows=1

RefreshRate=60

Width=800

Height=600

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj full screen na jeden i v-sync na 1, strzelam, może coś pomoże... Raz grałem w Star trek: Armada i gra pozwalała się uruchomić tylko w oknie... Po jakimś czasie się przyzwyczaiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku pozostaje tylko zabawa grafiką, ciężko mi coś powiedzieć na ten temat, bo w laptopie mam starego Radeona, chyba jednego z pierwszych jakie wyszły. Możesz zawsze spróbować starszych sterowników, najlepiej takich z okresu 2004..

Czekaj, znalazłem coś takiego: ściągnij sobie atioglxx.dll z dowolnej strony oferującej DLL-e, albo możesz ściągnąć catalyst control center 10.4, bo z stamtąd on pochodzi, i wsadź do folderu z Kotor-em... Podobno działa cuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...