Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Topik o przyszłej spektakularnej klapie tego przereklamowanego polskiego erpega ;]

Nie ma to jak wielki optymizm i wiara w twórców gry. :o Ja tam wierzę, że Wiedźmin okaże się świetną produkcją, choć faktycznie niektórzy mogą mieć zbyt wygórowane oczekiwania wobec tej gry. Myślę, że najtrudniej w grze będzie oddać klimat i stworzyć doskonałą fabułę, choć i tutaj współpraca i konsultacje z imć Sapkowskim nastrajają dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że pseudotwórcy tak nietuzinkową twórczośc rodzimego autora sprowadzili filmem i pożal się Boże serialem do poziomu rynsztoku a grą spuszczą ją do kanału. Dlaczego tym tematem nie zainteresował się ktoś kto wie jak na dobrym temacie zarobic dużą kasę vide showmeni zza oceanu rangi conajmniej P. Jacksona. Ehhh... W tym kraju dobrze się tylko robi lektury szkolne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że pseudotwórcy tak nietuzinkową twórczośc rodzimego autora sprowadzili filmem i pożal się Boże serialem do poziomu rynsztoku a grą spuszczą ją do kanału. Dlaczego tym tematem nie zainteresował się ktoś kto wie jak na dobrym temacie zarobic dużą kasę vide showmeni zza oceanu rangi conajmniej P. Jacksona. Ehhh... W tym kraju dobrze się tylko robi lektury szkolne.

Tak to było denne, ale pamiętajmy że film/serial, a gra to coś innego. No i tutaj majstrują inni ludzie, nie mający żadnego zwiazku z ekranizacją. Z drugiej strony to nie wiem, czy można jeszcze bardziej upodlić twórczość ASa niż tym filmem/serialem :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to niewczesny pesymizm. Ze strony (ale odkrywczy będę... ale może jeszcze ktoś nie wie: http://www.thewitcher.com/witcher.asp ) bije profesjonalizm. A loga takich firm jak CdProjekt czy Nvidia świadczą o tym, że ktoś na tej produkcji zamierza zarobić, a chłamy forsy nie przynoszą. Screeny wyglądają smakowicie, klimatycznie. Może pod względem technicznym nie ma fajerwerków, nie znam się, ale mi to co jest wystarcza, a engine "Neverwinter Nights" też chyba coś mówi. Najważniejsze jednak, że widać, że autorzy Sapkowskiego czytali i to nie raz, "szczerbizmów"* nie uświadczyłem, a Geralt samuraja przypomina bardzo mało.

Ogólnie jestem pełen nadziei, mimo iż wiem, czyją matką jest nadzieja i znany mi jest talent rodaków do spieprzania wszystkiego, co w ręce wpadnie.

___

*Szczerbic (tfu!) to autor "scenariusza" do "Pseudo-wiedźmina" (znajdzie się kłonica na dupę Szczerbica)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast wieść o użyciu Aurory (tak się chyba nazwa inżyn NWN) niezbyt ucieszyła - bo IMHO grafika NWN już w momencie wydania gry nie była najwyższych lotów, ale na filmikach dosyć ciekawe się to prezentuje. Staram się patrzeć na to obiektywnie - wiadomo, że (prawie) wszyscy chcemy, żeby gra odniosła sukces i możemy nie widzieć wszystkiego :P Ja do tej pory wiem, że wiedźmin będzie chodził po ładnych planszach i ciachał stworki, ale to samo było w NWN i nie przypadło mi do gustu. Ale wierzę w ten projekt i jeśli średnia ocen gry będzie oscylowała w okolicach 8/10, to prawie na pewno udzielę twórcom gry poparcia kupując ich produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście modlę się do Bozi o to aby ta gra była jak najlepsza - nawet kosztem 1-2-3 miesięcznej obsuwy w premierze... Zresztą najgorsze jest że w nią narazie nie pogram... (Uwaga!!! Zbieram datki na upgrade sprzętu! Każdy chętny jest proszony o wysłanie mi e-maila! :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topik o przyszłej spektakularnej klapie tego przereklamowanego polskiego erpega ;]

To chyba pierwsza rzecz, ktora tak szybko mi wyciagnales z ust 8). Podzielam zdanie Cardinala i tylko czekam jak na wykonanie wyroku (bo on juz zapadl) w postaci artykulow w internecie i prasie o podobnych tytulach: "Stracone nadzieje" , "Made in Poland", "Aaaa... mialo byc tak pieknie", "Geralt w grobie sie przewraca". Jak sie uda - ok, zjem wlasne sznurowki (ostatnio juz to musialem robic :P). Jesli sie nie uda - no coz... a nie mowilismy?:>

Polski optymizm wymiata 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki (i dziewczyny?) jak można nie wierzyć w tę grę ?? No przecież wystarczy rzucić okem na TEN obraz, aby wyobrazić sobie potencjał drzemiący w niej. Osobiście mocno w nią wierzę i uważam że wy także powinniście być choć odrobinę bardziej optymistyczni względem tej gry. (Takich jak wy nazywa się bodajże "optymistami z bagażem doświadczeń" :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki (i dziewczyny?) jak można nie wierzyć w tę grę ?? No przecież wystarczy rzucić okem na TEN obraz

To, że gra będzie ładnie wyglądać wcale nie znaczy, że będzie się w nią dobrze grać :) Przykładów można by wiele podać, np. Unreal 2... A i za pomocą prezentacji wczesnych wersji można wiele ludziom w głowach namieszać, zwłaszcza tym, którzy CHCĄ widzieć "Wiedźmina" jako genialną grę ;P Ja omijam szerokim łukiem "tygodnie z Wiedźminem" aby się zanadto nie nakręcić i poprzestaję na zapowiedziach prasowych... czyli nie tych pochodzących bezpośrednio od producenta gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego pesymizmu. To jakias typowo polska przypadlosc, zeby od razu jakis pomysl czy idee odrzucac, mowic, ze to nie wypali etc. Czy jak cos jest polskie, to od razu oznacza zle? Wieczni malkontenci. Powinnismy sie cieszyc, ze w naszym kraju tworzona jest gra, ktora jest dostrzegana na Zachodzie, ktora robi furore na targach, na ktora czekaja moze nawet miliony graczy. Ale my nie - my bedziemy narzekac, prorokowac, jaka to gra bedzie badziewna, psioczyc na nia, mimo, ze jej w akcji ani razu nie widzielismy. Nie znacie fabuly (poza jakims ogolnym zarysem), a od razu mowicie, ze to bedzie szarganie legendy Wiedzmina. Takie komentarze mozna wyglaszac dopiero PO ukazaniu sie gry, a nie PRZED. Przeciez to absurd.

Wracajac do samej gry - z tego, co dotad dany mi bylo widziec (czyli screeny i filmiki), gra zapowiada sie bardzo dobrze i profesjonalnie. Moim zdaniem nie bedzie sie czego wstydzic; przeciwnie - bedzie sie czym chwalic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnie, ja myślę, że tu chodzi raczej o to, czy mamy do czynienia z grą na 8 czy na 9+/10 :D A i zdrowy rozsądek nakazuje nie brać relacji z produkcji czy z pokazów gry za stuprocentowo pewny argument za tym, że gra okaże się megahitem czy zawiedzie. Entuzjazm jest tu surowo wskazany, fanatyzm - już niebardzo ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę narzekał, bo to może być prawdziwy, polski hit. Grafika wygląda znakomicie, trailery zresztą są bardzo zachęcające. Obawiam się tylko jednego: czy gra stanie się zwykłą rzezią, w której kilka sposobów wykonania questa, to jest atak z ukrycia, czy szarża? Chyba nie ;) Pozostaje nam cierpliwie czekać i mieć nadzieję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że screeny nie oddają całego obrazu gry, tak jak trailery. Te można bardzo podrasować, żeby wyglądały pięknie. Nie wiem ile czasu już tworzą tę grę, ale jakieś 1,5 roku temu w CDA ukazało się ogłoszenie, że szukają masę ludzi do robienia gry. Nie sądzę, że jest to najlepszy sposób pozyskiwania pracowników. Zwłaszcza jeśli gra ma być genialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że screeny nie oddają całego obrazu gry, tak jak trailery. Te można bardzo podrasować, żeby wyglądały pięknie.

Prawda. Gothic 3 najlepszym przykladem.

poprzestaję na zapowiedziach prasowych... czyli nie tych pochodzących bezpośrednio od producenta gry.

A Ty myslisz, ze na czym prasa sie opiera piszac zapowiedzi? Na dzialajacej wersji gry? Nie - na informacjach, screenach, trailerach i wszelkich materialach pochodzacych od producenta.

Obawiam się tylko jednego: czy gra stanie się zwykłą rzezią

Na walke kladziony jest bardzo duzy nacisk.

w której kilka sposobów wykonania questa, to jest atak z ukrycia, czy szarża?

Przyklad prezentowany na targach: trzeba wyjsc z miasta przez brame strzezona przez dwoch straznikow (jeden lapowkarz, a drugi sluzbista). Mozna sie przebijac (tyle ze wtedy jeden poleci po pomoc i bedzie nędza), mozna przekupic jednego i zatluc drugiego, ale mozna tez napuscic na straz bandytow poznanych w zaulku (o ile nasz "image" w oczach NPC sprawi, ze bandyci potraktuja nas jak swojego) i skorzystac z zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myslisz, ze na czym prasa sie opiera piszac zapowiedzi? Na dzialajacej wersji gry? Nie - na informacjach, screenach, trailerach i wszelkich materialach pochodzacych od producenta.

Moje większe zaufanie do prasy opiera się na tym, że piszący zapowiedź przepuści podawane mu informacje przez filtr własnego doświadczenia i obycia w branży i wypunktuje (a przynajmniej moim zdaniem powinien tak zrobić :roll:) to, co mu się nie podobało, co jego zdaniem jeszcze kuleje itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje większe zaufanie do prasy opiera się na tym, że piszący zapowiedź przepuści podawane mu informacje przez filtr własnego doświadczenia i obycia w branży i wypunktuje (a przynajmniej moim zdaniem powinien tak zrobić :roll:) to, co mu się nie podobało, co jego zdaniem jeszcze kuleje itd.

Jak ma stwierdzic co kuleje i co mu sie nie podoba, skoro gry nie widzial na oczy? Moze co najwyzej pogdybac i wyrazac watpliwosci typu "nie wiem czy przeniesienie Heroesów w calkowite 3D jest najlepszym pomyslem". Ale zadnych konkretnych zarzutow nie sformuluje, bo nie ma ku temu podstaw. Oczywiscie prasa miewa rozne "exclusive'y" i materialy, do ktorych pospolity gracz nie ma dostepu, ale one rowniez przygotowywane sa tak, by wszystko prezentowalo sie jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topik o przyszłej spektakularnej klapie tego przereklamowanego polskiego erpega ;

No jasne, będzie wielki Jestem ciekaw jak przedstawią wątek w który został wpleciony Geralt. Świat który obok niego przebiega, wciągając go przez przypadek w sam środek. Angażując przy tym nastolatkę. A oni wszyscy mają ze sobą powiązania mniej czy więcej osobiste.

Jak moi drodzy chcecie ten wątek przedstawic w grze, skoro w filmie nie udało się to wyeksponowac? Napisac komentarz pod obrazkami? Jak chcecie przedstawic rozterki moralne Geralta, które stanowią gro tej historii?

Sprowadzic jego postac do machacza mieczem? Ekhm - Daikatana???

Toż całe kluu tego wątku polega na problemach egzystencjonalnych głównego bohatera (o postaciach pobocznych nie wspominam - łuczniczka i wampir).

Dlatego uważam, iż ktokolwiek podejdzie do tematu skończy z komentarzem "buuuuuuuuuuuuu"!!!

Dlatego cytuję na wstępie słowa Cardinal`a

i sądze, iż będą to prorocze słowa.

Moi drodzy obym się mylił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moi drodzy chcecie ten wątek przedstawic w grze, skoro w filmie nie udało się to wyeksponowac?

>>>zacznijmy od tego, że film był nieudanyh, nie robiony na światowym poziomie i nie ma nic wspólnego z grą.

Napisac komentarz pod obrazkami? Jak chcecie przedstawic rozterki moralne Geralta, które stanowią gro tej historii?

>>>Dajac graczowi rózne drogi wyboru?

Sprowadzic jego postac do machacza mieczem? Ekhm - Daikatana???

>>>Czy zdajesz sobie sprawę, że Daikatana była FPs-em i machanie mieczem było tam mało ważne?

Toż całe kluu tego wątku polega na problemach egzystencjonalnych głównego bohatera (o postaciach pobocznych nie wspominam - łuczniczka i wampir).

>>>Eeee, Planescape Torment przecież tam każdy miał jakieś problemy egzystencjalne i świetnie to przedstawiono.

Dlatego uważam, iż ktokolwiek podejdzie do tematu skończy z komentarzem "buuuuuuuuuuuuu"!!!

>>>Ja bym tam liczył na inteligetniejsze komentarze (wyobraźcie sobie 4 strony recenzjii w CDA zawierające tylko słowo buuuuuuuuuuuuuuuuuu(i tak dalej)

Dlatego cytuję na wstępie słowa Cardinal`a

i sądze, iż będą to prorocze słowa.

Moi drodzy obym się mylił.

>>>no obyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(indigo)

CYTAT

Topik o przyszłej spektakularnej klapie tego przereklamowanego polskiego erpega ;

No jasne, będzie wielki Jestem ciekaw jak przedstawią wątek w który został wpleciony Geralt. Świat który obok niego przebiega, wciągając go przez przypadek w sam środek. Angażując przy tym nastolatkę. A oni wszyscy mają ze sobą powiązania mniej czy więcej osobiste.

Jak moi drodzy chcecie ten wątek przedstawic w grze, skoro w filmie nie udało się to wyeksponowac? Napisac komentarz pod obrazkami? Jak chcecie przedstawic rozterki moralne Geralta, które stanowią gro tej historii?

Sprowadzic jego postac do machacza mieczem? Ekhm - Daikatana???

Toż całe kluu tego wątku polega na problemach egzystencjonalnych głównego bohatera (o postaciach pobocznych nie wspominam - łuczniczka i wampir).

Dlatego uważam, iż ktokolwiek podejdzie do tematu skończy z komentarzem "buuuuuuuuuuuuu"!!!

Dlatego cytuję na wstępie słowa Cardinal`a

i sądze, iż będą to prorocze słowa.

Moi drodzy obym się mylił.

PS. Myślę, że powinna istnieć taka niepisana umowa, żeby w dobrym towarzystwie nie wspominać o tym czymś, o tym "filmie". Po prostu gentlemani nie mówią o rzeczach wzbudzających wymioty. wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...