Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Guild Wars (1, 2)

Polecane posty

Łiiiiiiiiiiiii - RoZy jesteś wielki za ten topic. Belive me - trailer to nic w porównaniu z samą grą.

Dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą skąd wziąć tą grę - zapraszam TU, aby zamówić. Cena 129zł za taki hit, to rozdawanie gry za darmo.

BTW - na pewno pojawią się komentarza porównujące WoW'a i GW - już takie były w topicu Warcrafta. To dwie zupełnie inne gry. W Guild Wars maxymalny poziom to 20!! nie 150 tak jak w WoW. Co to oznacza? W tej grzy liczą się skille, które nabywamy. Po 20 lvl jednak nasz bohater nie staje w miejscu... co to, to nie! Co prawda głównych skilli nie możemy dalej rozwijać, ale nasz bohater otrzymuje bonusy za kolejną kupkę doświadczenia. Nie jest to jednak łatwe - w tej grze tłuczenie mobów nic nie daje - od 20 lvl trzeba chodzić na prawdziwe potwory, które są ciężkie do zaciukania.

Co do walk PvP. Są bomba! Nie ma graczy, którzy są elitą. Nawet mając 20 lvl można przerżnąć z 10 lvl postacią. Kwestia skilli. I to jest piękne!!

MrrrraUUU - już nie mogę się doczekać przesyłki z CDProjektu, wtedy przepadnę na zawsze w świecie Guild Wars.

A tu dotychczasowe oceny Guild Wars, wraz z linkami do recek.

# Guild Wars

* UGO (A-)

* Yahoo! Games (9/10)

* Game Zone (9,3/10)

* Inside Gamer Online (9/10)

* Gamespot (9,2/10)

* www.mmorpg.com (8.9/10)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie juz doczekac premiery :)

Gierka zapowiada sie nadzzwyczaj ciekawie i bedzie pewnie powazna konkurencja dla (platnego) WoWa. Obym tylko sie nie zagral ... ;]

Ps. z tego co czytalem w FAQ na oficjalnej stronie to Guild Wars nie ma jakichs specjalnych wymagan co do lacza (choc i tak pewnie przydaloby sie jakies dobre) wiec na mojej neostradzie 128kb/s powinno chodzic :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że w GW pokładam duże nadzieje. To o tyle dziwne, że jeszcze trochę ponad tydzień temu wcale nie kojarzyłem tego tytułu. Ale przypadkowo któregoś dnia trafiłem na stronę CD-Projektu i wtedy zaczęło się. Najpierw na dysk poleciały wszystkie filmiki jakie mogłem znaleźć, a potem przeszukiwanie różnych stron. I na następny dzień byłem już pewien, że muszę mieć tą grę :D

I zostało mi tylko uzbierać potrzebną kasę, co było trochę trudne, biorąc pod uwagę, że na początku maja miałem tylko 4,20 :] Na szczęście do jutra będę miał całą sumę i mogę zamawiać. I pozostaje już tylko 2 tyg. czekać. A przez ten czas mogę zastanawiać się kim lepiej grać na początku. To o tyle ważne, bo zawsze pierwsza postać staja się tą moją ulubioną. Wybór będzie o tyle prosty, że ograniczam się do trzech możliwości - czysty Monk, Elementalist/Monk albo Elementalist/Mesmer. I jak znam życie to i tak o wyborze zadecyduje pewnie wygląd bohaterów. :D Ech…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)W Guild Wars maxymalny poziom to 20!! nie 150 tak jak w WoW.(...)

W WoW maksymalny lvl to 60... Taka malutka różnica :P

A co do tematu, to Guild Wars wygląda całkiem ciekawie. Patrząc na screeny mogę nawet powiedzieć że graficznie prezentuje się lepiej od WoW ;) Ale i tak pewnie największą popularność zyska dzięki brakowi abonamentu.

Co do samej rozgrywki to za dużo nie wiem. Ale to zdanie brzmi bardzo zachęcająco:

Nie ma graczy, którzy są elitą. Nawet mając 20 lvl można przerżnąć z 10 lvl postacią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie zbierania kasy ;) i brakuje jeszcze 50 zl - co i tak jest dobrym wynikiem bo rowniez o grze dowiedzialem sie niedawno i zaczynalem od 0.

przez ten czas mogę zastanawiać się kim lepiej grać na początku.

A wlasnie - jak ma sie sprawa z rasami, klasami i wygladem naszych przyszlych bohaterow ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do klas, to te zdobywasz u mistrzów, którzy są w mieście. Co do wyboru bohatera - heh - to najprościej porównać do..... Magic the GAthering. Każda profesja to kolor talii, a skille to karty :) teraz w zależności od skilli [kart], Twoja postać jest dobra, średnia, albo całkiem do dupci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do klas, to te zdobywasz u mistrzów, którzy są w mieście.
A to klasy podstawowej nie wybiera się przypadkiem przy tworzeniu postaci? Bo z tego co zobaczyły i przeczytały moje oczy, wynikałoby, że to z klasą ściśle związany jest wygląd postaci. W takim razie jak wyglądałby nasz heros zanim jeszcze odwiedzi tych mistrzów?
A wlasnie - jak ma sie sprawa z rasami, klasami i wygladem naszych przyszlych bohaterow ??
Rasy - przynajmniej na razie możliwe jest granie jedynie człowiekiem. Nowe rasy mogą, acz nie muszą dojść w dodatkach. Więc na razie odpadają dylematy czy grać elfem, krasnalem czy orkiem ;]

Co do klas, to jest 6 podstawowych: Elementalist, Mesmer, Monk, Necromancer, Ranger i Warrior. Do tego dochodzi możliwość dobrania dodatkowo klasy drugorzędnej, dzięki czemu dostajemy możliwość nauki skilli innej profesji niż podstawowa. Bo jak pisał Allonon, skile są przydzielone do klas i nie można uczyć się tych nie należących do specjalizacji naszego bohatera. Tylko żeby nie było tak do końca wspaniale, z tą podrzędną klasą jest pewien problem. Każda klasa ma własną cechę (np. strength u warriora) niedostępną dla bohaterów innych profesji. A do tego bohater może posiadać i rozwijać tylko należącą do jego podstawowej klasy – czyli nie będziemy posiadać cechy która w znacznym stopniu wpływa na siłę podrzędnej klasy. Jeśli się tu mylę niech ktoś mnie poprawi, bo prawdę mówiąc jeszcze niespecjalnie rozumiem ten aspekt tworzenia postaci :?

Co do wyglądu – ten związany jest z klasą postaci. A w jakim stopniu można wpływać na jego zmianę, to nie wiem. Nie szukałem takich informacji, bo akurat to będzie chyba proste do sprawdzenia jak już będę posiadał grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, tak sie na tą grę napaliłem, szczególnie jak czytałem wymagania minimalne (śmiesznie niskie), a tu na końcu psikus - wymaga karty z shaderami, już se pogralem... ale tutaj taki nieco offtop, ale związany bezpośrednio z grą (bo z jej powodu) - jeśli ktoś jest obcykany w cenach sprzętu to moze mi poleci na privie dobrą kartę graficzną wraz z płytą główną do niej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zaciekawiony Guild Wars, ale jestem rozdarty bo ciągle kupno WoWa niezwykle mnie nęci. Decyzje o zakupie bądź nie podejmę po recenzji w CDA i dowiedzeniu się czegoś więcej o samej grze. Nie podoba mi się tak niska granica levelowa jąką jest 20 poziom i nie możność dalszego rozwijania skili. Mi osobiscie nie przeszkadzają napakowani gracze, którzy są prawdziwymi herosami. Nie lubię wszelkich ograniczeń poziomów. Jeśli mozna wiedzieć to jakie są to bonusy, które gracz otrzymuje po 20 lv.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym, aby stworzyć gildię FA :D
Ja jestem jak najbardziej za. Nawet bardzo, bardzo.
Nie podoba mi się tak niska granica levelowa jąką jest 20 poziom i nie możność dalszego rozwijania skili.
To nie jest do końca tak, że po osiągnięciu tego 20lv rozwój postaci zatrzymuje się w miejscu. Bo nawet po osiągnięciu 20lv dalej zdobywamy doświadczenie, choć nie wpływa już ono na zwiększanie poziomów czy zdobywanie dodatkowych punktów służących zwiększaniu cech.

Za to będziemy dalej dostawać tzw. refund pointy, służące do modyfikowania przyznanych już wcześniej punktów. Dla mnie sama idea refund pointów już sama w sobie jest świetna - bo nawet jeśli przyznamy punkty do cech, które w praniu (graniu) okażą się nieprzydatne, to nie tracimy ich na zawsze, tylko po jakimś czasie (i zebraniu odpowiedniej ilości doświadczenia) zabieramy od niepotrzebnej cechy, a dokładamy tam gdzie są potrzebne.

No i oczywiście dalej dostajemy skill pointy służące do wykupywania u trenerów nowych skillli. Tak, aby stworzyć najbardziej odpowiadające nam (i najbardziej destruktywne dla przeciwników :twisted:) połączenie 8 umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Ps. z tego co czytalem w FAQ na oficjalnej stronie to Guild Wars nie ma jakichs specjalnych wymagan co do lacza (choc i tak pewnie przydaloby sie jakies dobre) wiec na mojej neostradzie 128kb/s powinno chodzic :roll:

Znam ludzi, ktorzy grali na dzielonym neo128 bez lagow :)

Poza tym gra ma juz ponad dwa tygnodnie i lagow nie ma :). Poza tym na otwartej becie, ktora byla kiedys tam, mozna bylo pograc za darmoche = ogrom ludzi i takze lagow nie bylo. :D

Graficznie gra jest...swietna :D. Ale co wazniejsze. Nie trzeba niewiadomo jakiego sprzetu aby w nia grac. Mi na Althlonie 1200MHz i R9600pro chodzi w max detalach 1024x768, a jak sie upre to nawet z AAx4 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

No, ale wiesz...to jest tak, ze moze Ci sie spodoba, a moze niespodobac ;). Tutaj naprawde spotkalem sie ze skrajnosciami. Wszystko zalezy od tego jaki sposob rozgrywki preferujesz. Dla mnie np. ta gra jest swietna, a takim WoW, RYL, KO sie znudzilem...Oczywiscie nie poronwuje samych gier bo to nie ma wiekszego sensu. Chodzi mi tylko o to jak zareagowalem na ta gre w porownaniu do innych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh...Ja gre w KO zaczynam dopiero dzisiaj - jako rozgrzewke przed kupnem GW (ktore na bank nastapi! :D). A jesli chodzi np. o preferencje w moim przypadku to zdecydowanie PVP odpada - ja sie chce cieszyc wielkoscia swiata, zwiedzac rozne zakamarki a nie sleczec na arenach i napier...niczac sie z innymi pakerami. Jeej. Juz sie mojej Ranger/Monk doczekac nie moge :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

Tylko, ze GW to jest gra, w ktorej PvP jest rownie wazne co PvE...Zreszta aby dobrze pograc w PvP trzeba wpierw odkryc skille, ktore to mozna znalesc w PvE :D. I nie niedoceniaj potegi jaka drzemie w PvP. Nie mysl, ze to tylko Areny czyli Team Deathmatch. Nie bede Cie tutaj namawial, ale sugeruje abys sprobowal po jakims czasie gry swoich sil na Arenie lub w Tombsach...Moze CI sie odwidzi? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wiesz spoko - ja nie jestem twardoglowy. Ale przez pierwsze tygodnie, jak juz kupie gre - chce sie nacieszyc swiatem, polazic po roznych gorkach i lasach, a nie sleczec nad tym kiedy mi sie uda kogos tam zabic. Najpierw pozwiedzam, poznam gre, a potem sie zobaczy :)

Jak znam zycie to po dluzszym graniu pewnie i ja zaczne sie bawic w PVP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się napaliłem na tę gierkę... Tylko trochę się ostudziłem, gdy usłyszałem, że co około pół roku mają wychodzić dodatki---> nowe questy, rasy itp... Toż to też forma jakiegoś abonamentu. Wprawdzie ich zakup obowiązkowy nie jest, ale wtedy gra przez to trochę traci, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się napaliłem na tę gierkę... Tylko trochę się ostudziłem, gdy usłyszałem, że co około pół roku mają wychodzić dodatki---> nowe questy, rasy itp... Toż to też forma jakiegoś abonamentu. Wprawdzie ich zakup obowiązkowy nie jest, ale wtedy gra przez to trochę traci, nie?

Ale i tak, w porownaniu np. z wowem, wychodzisz na tym duzo lepiej - raz ze, powiedzmy 100zl co rok, pol, to nie 60 co miesiac, a dwa - inwestujesz w duzo lepsza gre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...