Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gerevald

Bluescreen

Polecane posty

Witam,

mam problem, od jakiegoś czasu podczas grania albo przeglądania plików wywala mi blue screen, nie pokazuje się często, przeważnie robi tak gdy komputer już dosyć długo pracuje

sprawdzałem programem bluescreenview i mi poinformowało ntoskrnl.exe i dxgmms1.sys

załączam screen w załączniku

Czy da się jakoś to naprawić żeby więcej to się nie powtarzało

mam Windows 8

Pozdrawiam

post-91563-0-35300200-1414356220_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem tutaj wynika, że winowajcą jest antywirus AVG.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-gaming/bsod-dxgmms1sys-while-playing-world-of-warcraft-on/b5cef799-b42e-48c2-b3de-283eb6310f18

Usuń go przy pomocy tego programu i zainstaluj jakiś inny, np. Avira albo Comodo.

http://download.avg.com/filedir/util/support/avg_remover_stf_x64_2015_5501.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenie widać też dwa zupełnie inne BSODy, w widocznym stosie nie widać niczego, co by wskazywało na AVG. Nie widać niestety szczegółów, ale skoro wystąpiły różne BSODy, to wiele wskazuje na to, że to pamięć, dysk lub procek. Skoro BSOD wyskakuje po dłuższej pracy, to raczej mało prawdopodobne, by był to dysk.

Porób screeny ze wszystkich BSODów, ale tak, żeby było widać więcej szczegółów (parametry itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 błędy Command Timeout. Tragedii nie ma, ale być może jest to wskazówka. Podociskaj wszystkie wtyczki doprowadzające zasilanie (szczególnie tą od dysku twardego, albo jeszcze lepiej zmień ją na inną) i sprawdź, czy problem będzie występował nadal.

Masz może pod ręką jakiś inny zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z kabli może nie łączyć. Błędy Command Timeout oznaczają zazwyczaj problemy z zasilaniem dysku (nagłe odcięcie prądu). Może to powodować różne problemy. Zazwyczaj w takich przypadkach wina jest po stronie zasilacza lub niedociśniętej/uszkodzonej wtyczki. Dlatego prosiłem, żeby podpiąć dysk pod inną wtyczkę. Jeśli problem ustąpi, to mamy winowajcę. Jeśli nie, to w następnej kolejności będzie trzeba sprawdzić miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz i zrobić testy obciążeniowe oraz sprawdzić pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli trzeba sprawdzić inne rzeczy.

Ściągnij i uruchom program OCCT. Odpal test CPU:OCCT na ustawieniach automatycznych (potrwa to godzinę, w tym czasie nie należy niczego innego robić). Po zakończeniu testu zostaną wygenerowane wykresy. Wrzuć je na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...