Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piotrov

Audio dylemat za 150 zł. Słuchawki/karta dźwiękowa/mikrofon

Polecane posty

Witam, potrzebuję rady.

Otóż ostatnio raptownie wstałem od komputera i wyrwałem kabel od mikrofonu ze swoich Soundblasterów Sigma niszcząc przy okazji wyjście audio w mojej obudowie. ;<

Cale szczęście kabel od słuchawek przetrwał i działa bez zarzutu, lecz nie mam mikrofonu i stoję teraz przed dylematem.

Powiedzmy, że mam 150-200 złotych. Lepiej zainwestować w nowe słuchawki z mikrofonem (uwagę moją przykuły ozone rage) czy kupić jakiś tani mikrofon i tanią dźwiękówkę?

Jednakże przy kupnie mikrofonu rodzą się problemy, ponieważ nie mogę takiego zapinanego na koszulce używać bo stanie się to samo co z tym z sigm. A jeśli stojący to nie chciałbym się do niego schylać co chwilę, aby mnie słyszano.

Proszę o pomoc, nie wiem co kupić i sparaliżowany jestem jeśli chodzi o komunikatory i gry. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych poszukiwaniach w internecie naszykowałem sobie coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/q6cAkj/

Tylko teraz się zastanawiam nad dwiema rzeczami.

Jak bardzo ten przedłużacz schrzani dźwięk na słuchawkach i czy w ogóle jest sens dokupowania do moich Creative Sigma karty dźwiękowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu dokupowania karty nie ma. Mikrofon wybrałeś dobry, jest na tyle czuły że nie będziesz musiał jakoś specjalnie się do niego pochylać.

Natomiast co do przedłużki- Sigmy to raczej nie są słuchawki na tyle wysokiej jakości gdzie to odczujesz. Nie powinno być problemów.

A użycie tego ich adaptera(karty) na USB którego do nich dodają? Z tego co słuchałem u kumpla to bez tych wszystkich bzdurnych filtrów nie było zbytnio różnic w jakości dźwięku między tym a podpięciem do karty zintegrowanej, jak do samej gry i rozmów może rozwiązałoby to problem rozwalonego wyjścia audio (skoro chcesz przedłużacz to domyślam się że rozwaliłeś panel przedni) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie używam, ale skoro nie ma sensu dokupowania karty to znaczy, że mogę swobodnie dalej korzystać z tego adaptera i nie będę musiał żadnej przedłużki do jacka prowadzić. Jedyny minus tego adaptera USB to durne szmery przy maksymalnej głośności, które są wszędzie, ale jak się dobierze poziomy głośności to on chyba nawet w grach pomaga albo jest to "efekt placebo". W takim razie zamawiam sam mikrofon. Dziękuję za pomoc.

Jeszcze tak z ciekawości, przy jakiej półce cenowej słuchawek oraz głośników jest sens używania karty dźwiękowej? Może jakieś przykładowe modele? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak z ciekawości, przy jakiej półce cenowej słuchawek oraz głośników jest sens używania karty dźwiękowej? Może jakieś przykładowe modele? ;>

Przy głośnikach komputerowych sens jest ogólnie niewielki, nie czuć tutaj aż takich różnic, są robione tak żeby zagrały na integrze. Natomiast w słuchawkach wszystko zależy od jakości słuchawek. Z niektórych nie wyciśnie się więcej i tyle.

Wiadomo że w headsetach od Creative takich jak Twój cena rozdziela się niezbyt uczciwie. Płacisz za markę, kartę dźwiękową na której jest głównie głośniej, niekoniecznie lepiej, mikrofon, klasyfikację "for gamers" i w końcu za słuchawki. Weźmy na przykład takie Superlux HD681, jeden z tańszych modeli polecanych graczom, który mimo że zagra lepiej niż takie Sigmy już na integrze to jeszcze może zyskać dzięki lepszej karcie. Tutaj płacisz za słuchawki.

I weźmy takie Beats. Dowolny model, mimo ogromnych cen- żadna karta im nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, ponieważ jestem zmuszony jednak zakupić nowe słuchawki. Moje telefonowe soundmagic się rozkleiły i przestały grać, a sigmy są kompletnie niemobilne i zastanawiam się czy warto zakupić poniższy model oraz czy nie ma czegoś lepszego w tej cenie, ponieważ jestem świadom, że w przypadku creative dopłaca się za markę.

http://www.morele.ne...60aa001-138459/

Z góry dziękuję za pomoc, Piotrov

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej częściej będę w domu z nich korzystać, ale chciałbym, aby były bardziej mobilne niż moje ciężkie sigmy. Także raczej chodzi mi o nauszne domowe, które również mogę sobie schować do plecaka, ew. w przerwie przy słuchaniu muzyki zawiesić na szyi i się z nimi przejść kawałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wyboru za dużego nie masz. Do 200 złotych ze sprzętu przenośnego wyróżniają się w zasadzie tylko Takstar HD2000, ale zabawka dla gracza toto nie jest, bo scena jest owalna i mało napowietrzona. Tak czy inaczej i tak będzie lepsza niż w przypadku CAL!, czy Shure SRH240.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezygnując nieco z mobliności udałoby się dostać coś co brzmi o wiele lepiej? Ostatnio sporo słyszę o tych superluxach, miałoby sens wzięcie któregoś modelu tej firmy?

W sigmach główny problem stanowi to, że one nadają się tylko do siedzenia. W momencie nawet najmniejszego ruchu zlatują z głowy, ponieważ nacisk pałąka na górną część głowy je utrzymuje, a w terenie albo rusza się do przodu albo do tyłu i kończy się to zawsze tak samo. Także wydaje mi się, że słuchawki nawet o podobnym ciężarze, lecz nieco ciaśniejsze mogłyby zdać egzamin w moim przypadku.

Sorcia za takie trucie, ale wolę być pewny. Ilekroć sam kupowałem jakieś słuchawki to po jakimś czasie nie byłem zadowolony, stąd to dopytywanie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie... Superluxy. Przypomniało mi się, że i ta firma ma w swojej ofercie świetne słuchawki przenośne - HD661. Scena jest w nich wyraźnie lepsza niż u konkurencji, a i sam dźwięk też jest niczego sobie. To jasno grające słuchawki o dobrym wyważeniu pasm. Są łatwe do napędzenia i całkiem wygodne w noszeniu. Ich izolacja od otoczenia jest jednak dosyć cienka więc przechadzając się po mieście będziesz słyszał sporo "zanieczyszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...