Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hackind

Chciałbyś w CDA artykuł o czymś? Napisz to tutaj!

Polecane posty

1. Artykul o abandonware

2. Artykul o kupowaniu kluczy do gier i programow w internecie, metodach brand protection developerow, ryzyku i legalnosci zjawiska.

3. Artykul o grach-kamieniach milowych, ktore wplynely na swoje gatunki, stworzyly nowe i zmienily branze.

4. Artykul o slynnych seriach z analiza ich ewolucji w kolejnych czesciach

5. Artykul o swiatach gier Blizza, fabulach, kultowych postaciach etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tesu

artykuł o abandonware był, choć nie wiem konkretnie w którym numerze.

artykuł o grach kamieniach milowych - numer specjalny 2010, 200 (chyba) najlepszych gier dekady; numer na 15 lecie cda (4/2011) 15 najbardziej przełomowych gier wydanych w czasie wydawania pisma + najlepsze gry wydane w konkretnym roku ;numer 11/2010 kamienie milowe w grach - pierwszy fps, pierwsza gra z otwartym światem, pierwszy remake itd. ; numer 03/2012 ewolucja mechanizmów w grach - regenerecja życia, system osłon itp, pierwsza gra i gra która w której dany mechanizm działa idealnie

artykuł o grach blizzarda - był artykuł na temat całej serii warcraft w numerze 1/2010

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smugg

A co, cztery lata temu byla kiepska sprzedaz i zostalo Wam za duzo archiwalnych numerow na magazynie? ;)

Swoja droga bardzo podobalo mi sie to, co zrobiliscie w numerze z recka Wolfenstein: The New Order, tzn. oprocz samej recenzji gry daliscie jeszcze w dziale z publicystyka chyba trzy strony poswiecone Wolfie 3D i idSoftware. Przyjemnie sie to czytalo, chociaz jeden z ilustrujacych tekst obrazkow przedstawiajacy ekran tytulowy Wolfenstein 3D i podpis w stylu "jesli ogladales ten ekran na swoim monitorze, to prawdopodobnie jestes stary" dal mi do myslenia... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czasem dostaje posty w klimatach "dajcie jeszcze raz gre X, bo nie kupilem 2 lata temu CDA z nia, a teraz bym sobie pogral".

Czyli - mam w d... 99,999% nabywcow, liczy sie zeby MNIE bylo wygodnie.

Zlosliwosc o nadmiarze egz. jest o tyle bezsensowna, ze utylizujemywszystkie pozostale w archiwach (zwykle odkladka sie 1000 sztuk) po roku, wiec twoja szydera jest inwalidą :)

Mowiac o archiwaliach mialem raczej na mysli allegro, antykwariaty itd.

Przyjemnie sie to czytalo, chociaz jeden z ilustrujacych tekst obrazkow przedstawiajacy ekran tytulowy Wolfenstein 3D i podpis w stylu "jesli ogladales ten ekran na swoim monitorze, to prawdopodobnie jestes stary" dal mi do myslenia... wink_prosty.gif

Pocieszam, ze kiedy JA widzialem ten obrazek na ekranie bylem juz pelnoletni i to czas jakis. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

E tam zlosliwosc, smajlej byl na koncu. Toc nie watpie, ze sie dobrze sprzedajecie (bez podtekstow), w koncu od 18 lat na rynku jestescie, a i ja ani jednego wydania nie przegapilem.

IMO te cztery lata to mimo wszystko duzo w tej branzy. Fakt, ze przez ten czas nie wyszedl nowy Planescape Torment, a stworzony w bolach Duke Nukem Forever okazal sie byc mocno rozczarowujacy, ale co jakis czas moglibyscie powracac do tego typu tekstow, niekoniecznie przy okazji tworzenia urodzinowego numeru. Nie musi to tez byc 78123655 wcielenie tekstu "gry dekady", a raczej spojrzenie na poszczegolne gatunki i kolejne wazniejsze dla ich rozwoju tytuly. Oczywiscie moge sie mylic, ale przyblizanie czytelnikom konkretnych serii i odpowiedzialnych za ich powstanie studiow developerskich, ewentualnych problemow towarzyszacych produkcji tych gier oraz zmian w koncepcji rozgrywki jakims pomyslem na artykul jest. Berlin moglby naskrobac cos o wszystkich Final Fantasy, bo ostatnio calkiem niezle mu poszlo z ogolnym tekstem o jRPG, a odnosze wrazenie, ze sporo ludzi lubi jego styl pisania. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, czasem przeciez wracamy. smile_prosty.gif A co jest zlosliwoscia, a co nie to mi tlumaczyc nie trzeba, ba, nawet bez smajlejow to lapie, stara szkola jestem, my mamy zmysly reagujace na sarkazm itd.

Moja odpowiedz tez byla zlosliwoscia przeciez, tyle ze utrzymana w "sierioznym" tonie. Ba, tez smajleja dalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zobaczyć artykuł odnośnie elementów fabuły gry dotykających zjawisk czy problemów naszego świata...

Nie wiem jak to ująć. W jednym numerze na przykład czytałem o transeksualiźmie w grach. No to o takie coś mi chodzi. Z pogranicza gier i kwestii światopoglądowych, jak gry się do tego odnoszą, jak i czy to przedstawiają etc. Rozumiecie, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał jakiś artykuł o grach typu symulatory kosmiczne. Głównie o kosmosie i kolonizowaniu planet oraz o tym czy ludzie mogliby spotkać kosmitów np. na marsie . Jakie stereotypy są z tym związane.

Czy ludzie mieliby takie mozliwosci aby kolonizowac planety i spotkać obcą rasę i się z nią dogadać.

Trochę odbiegam od tematu gier ale to moje marzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może artykuł o Pismach o grach - Jak to się stało, że inne pisma upadły? Jak doszliście do sukcesu i wybiliście się ponad konkurencję? Nie mówię tu koniecznie o jakimś obszernym artykule, po prostu są to ciekawe pytania i pewnie udzielone na nie odpowiedzi będą tak samo ciekawe. O ile na pierwsze pytanie możecie nie znać konkretnej odpowiedzi to na drugie na pewno.

Dosc niedawno byl caly cykl tekstow o pismach z branzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...