Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

procesor: intel? core? i3-2100 CPU @ 3.10GHz

zainstalowana pamięć ram: 8,00GB

typ systemu: 64 bitowy system operacyjny

karta gr: AMD Radeon HD 6670 (do wymiany)

Witam .mAM ZAMIAR KUPIĆ KARTĘ GTX 980, i teraz pytanie: Procesora nie muszę zmieniać nie?, pytałem się informatyków i brata i powiedzieli że krtę trza wymienić tylko, a procek jest dobry (według brata) bo nawet 1 rdzenia nie bierze.PS: patrzyłem jak grają z tym [rockiem i im śmiga na wysokich /uber.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się informatyków i brata i powiedzieli że krtę trza wymienić tylko

To cię okłamali... Albo się nie znają.

Jak dla mnie to lepiej wymienić procka na jakiegoś i5-2500 czy nawet i5-3xxx i dopiero resztę kasy przeznaczyć na kartę (używane procki pewnie pociągną na tyle, że wystarczy na GTX960, no chyba, że wyrwiesz okazję i starczy na GTX970).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i3 2100 2 rdzeniowy 4 wątkowy 3.1 GHz

ram 8 Gb

Płyta główna : P8H61-LX3

zasilacz: Xilence 580W

I po co procek jaknawet 1 rdzenia nie bierze , No ludzie... a grają na takich na yt i im płynnie działa na wysokich i na uberze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co procek jak nawet 1 rdzenia nie bierze
Co przez to rozumiesz? Gdyby tak rzeczywiście było, to wykręcony G3258 kosiłby niemal całą konkurencję, a nie (niemal) zamykał stawkę (test).

I coś mi się wydaje, że nie zaszkodziłby dokładniejszy model zasilacza, albo zdjęcie jego tabliczki.

@Purpl

Biorąc pod uwagę pierwsze cztery czarne listy z google (#1, #2, #3, #4), to być może ten zasilacz się do czegoś nada. I stąd właśnie pytam o dokładniejszy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartę wymienic mozesz jako pierwszą nie ma problemu tutaj, na pewno gra ci pojdzie w 30-60~~ fps na Ultra (będą spadki FPS do 30 na pewno) w połączeniu z jakimś w miarę nowym GPU Nvidii

ale niekoniecznie na GTX 980, troche marnotrawienie pieniędzy w tym wypadku jesli nie wymieniasz procka niedługo.

teraz taka kwestia, pclab twierdzi tak:

Czarna lista:

Akyga, Aspire, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Fever, Impet, i-box, Linkword, L&C = Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Platin Power, Powercomp, Procomp, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Tracer, Tronje, Xilence, XION

"Strzeż się chłopcze przed tym szitem powiadam Ci.... 580 W szczerbaty.gif jak ma z 400 to będzie git ^^

Miałem, wiem co mówie "

i tak dalej...

jeśli mowa o tym zasilaczu "Xilence Redwing 580W".

więc do wymiany w pierwszej kolejnosci. wydatek 230~~ złotych.

obudowę należy również sprawdzić czy jakaś większa karta się zmiesci bo jesli nie to za 130-160zł mozna miec porządną obudowę i przyszłościową.

kartę graficzną GTX 970 jakąś polecam i zamkniesz się w 1500zł+230+160= około 1900zł

a przy najblizszej okazji wymiana CPU na najtańszy i5 nawet i będzie super zestaw na lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisało na Internecie i sam sprawdzałem!

Ludzie różne rzeczy w necie piszą... A ja wierzę w testy. webtom Ci podał jeden test.

kartę wymienic mozesz jako pierwszą nie ma problemu tutaj, na pewno gra ci pojdzie w 30-40~~ fps.

Tyle, że z tym prockiem to raczej nie na uber ani wysokich. A o takich autor ciągle gada.

Biorąc pod uwagę pierwsze cztery czarne listy z google (#1, #2, #3, #4), to być może ten zasilacz się do czegoś nada. I stąd właśnie pytam o dokładniejszy model.

Strzelam, że skoro to 580W, to jest to Xilence Redwing, a to raczej nie jest dobry zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie no stary

http://pclab.pl/art63116-47.html

tu masz 970 z i3-3240 który ma 3,4GHz (Haswell) robiący w miejscu ciężkim dla procesora osiągającego 47FPS

i3-2100 3,2Ghz (Sandy Bridge) bez problemu w miejscach "procesorowych" zrobi 30+ fps a wszędzie indziej ta gra nie jest w stanie nawet zagiąć mojego słabiutkiego Phenoma II x6 i mam na ultra z moim zestawem 45+ fps. (fakt ze wykorzystuje 6 rdzeni ale i tak intel jest szybszy na jednym wątku i to SPORO)

więc na pewno w najsłabiej będzie w miejscach procesorowych ale nadal na ultra ustawieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co pytać informatyków bo to że ktoś pracuje z komputerami nie znaczy że zna się na składaniu sprzętów stricte do grania za 3000zł czy 5000zł. tutaj nawet nie da się jakoś określić certyfikatów bo to po prostu chodzi o rozeznanie w rynku i "siedzenie" w temacie. czytanie jednego artykułu na rok nic nie znaczy. smile_prosty2.gif

co innego poskładać kompa, to jest kwestia mechaniczna jak klocki lego i to z pewnością każdy "informatyk" czy domorosły samouk powinien umieć zrobić więc o to możesz kogoś poprosić

krótko:

musisz kupić ten zasilacz:

http://www.morele.ne...520-evo-738585/

karta graficzną:

http://www.morele.ne...c2-4gd5-730061/

i jeśli twoja obudowa jest mała (musi być miejsce na długą kartę graficzną, około 30 cm wolnego) albo po prostu chciałbyś coś nowszego, to należy zakupić tę oto obudowę:

http://www.morele.ne...-czarna-605202/

i tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak sprawy procka nie bagatelizowała. I3 do Wieśka to mało. Nawet bardzo. Wolałabym pchać się w GTX960 z lepszym prockiem niż w 970 z tą i3.

Zasilacz też nie musi być tak drogi. Na dobrą sprawę to i Corsair VS 450W tu wystarczy z zapasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak sprawy procka nie bagatelizowała. I3 do Wieśka to mało. Nawet bardzo.

Nope, Wiedźmin bardzo dobrze śmiga na Core i3 + karta GeForce.

i3 + GTX 970 spisze się w Wieśku lepiej od i5 + GTX 960. Co nie oznacza, że poleciłbym takie połączenie, no chyba że stricte pod Wiedźmina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało?

http://pclab.pl/art63116-47.html

KONKRETNIE do Wiedźmina 3 i3 w zupełności wystarcza aby prowadzić kartę klasy GTX 970 w 30+ fps w najgorszych momentach i w 50+ przez resztę gry.

Zasilacz też nie musi być tak drogi. Na dobrą sprawę to i Corsair VS 450W tu wystarczy z zapasem.

nie wystarczy bo do 970 trzeba miec odpowiedniej klasy zasilacz. te karty potrafią pobrać momentami i 200w wiec warto im to oferować a zasilacz nie powinien pracowac na 100% caly czas. vs450 nie wybuchał ale to nie znaczy ze był dobrym zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znam wszystko.

Mam procek 2 rdzeniowy 4 wątkowy ale go raczej nie będę zmieniał narazie.

Zasilacza Chyba też nie bo teraz mi chodzi normalnie... z przycinaniem więc nie wiem poco go i kartę zmieniam, ale po co 970 jak można kupić 980 i będzie na więcej lat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... Zestaw z GTX970 nie pobierze w grach więcej jak 300W. Corsair będzie miał bardzo duży zapas i na żadnych 100% pracować nie będzie.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23007.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-970-980-premiera/strona/22759.html

Proszę Cię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to po pierwsze zasilacz, a dopiero później grafika, GTX980 jest nie opłacalny, najlepszy wybór w tym momencie to GTX970, na końcu można by zmienić procesor jeśli nie dawałby rady,

a podejrzewam, że przy wiedźminie będzie wykorzystany w 100%.

Do rozdzielczości, którą podałeś to nawet i GTX960 dałby radę chyba...

Daj zdjęcie obudowy lub podaj jej model, trzeba wiedzieć czy karta wejdzie i czy się nie zagotuje.

Także nie słuchaj się bratów, znajomych czy jakichś śmiesznych informatyków gadających takie pierdoły,

chłopaki tutaj zawsze doradzą jak dobrze wydać pieniądze i być zadowolonym z zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączysz nową, mocną grafikę pod ten zasilacz to prędzej czy później na 100% padnie,

zabierając pewnie coś ze sobą.

Poza tym jak zakładasz temat oczekując pomocy i nie podajesz rzeczy,

o które ludzie pytają to lepiej dalej pytaj "informatyków".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...