Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D

Polecane posty

takiego milusiego tematu zabrakło :D w końcu każdy chyba chce aby rzeczy którymi się otacza były ładne i użyteczne, a jako że komputer jest dla wielu osób dość ważnym urządzeniem to staramy się aby jakoś wyglądał.

Nie każdego stać aby obudowę przyozdobić w lustro a do środka władować katody i inny stuff służący upiększeniu wnętrza komputera więc zawsze można pokazać na co nas stać samym softem aby pulpit naszego systemu ładnie wyglądał. Temat ten ma umożliwić właśnie pochwalenie się tym co udało nam się zrobić w systemie :D

prosiłbym przy okazji aby jednak utrzymywać pewien porządek w temacie:

1. przy wrzucaniu screena używajcie albo linków albo miniatur {imageshack sam podaje kod do użycia miniatury :D} żeby zbytnio nie obciążać transferu oglądających - ktoś wchodzący na stronę tylko po to aby obejrzeć ostatniego screena nie chciałby czekać na niego przez kwadrans aby wcześniejsze się załadowały}

2. piszcie czego używacie aby system wyglądał tak a nie inaczej oraz... jaki to system :D

3. w wypadku bardziej 'wybajerzonych' screenów z różnymi ciekawymi efektami zmieniającymi się wraz z różnymi sytuacjami {np efekty przezroczystości etc} miłoby było zobaczyć kilka screenów w różnym stanie tych efektów

4. nie wrzucajcie pulpitów z reklamami stron z niedokońca legalną zawartością, bądź z gołymi panienkami na tapecie bo będą one usuwane i odpowiednio nagradzane

z góry dzięki i zapraszam do zabawy pulpitami :D w tym poście będę też umieszczał co ciekawsze / wywołujące więcej dyskusji :P i usune też wtedy ten poniżej {mój}

--------------

to może zacznę :D

zrzutekranu18gu.th.png

Ubuntu 5.10 {instalacja server} z dogranym

KDE 3.4.3 - środowisko graficzne {tak wiem że jest już 3.5 ale jest niestabilny na ubuntu wciąż}

Composite - pozwala na uzyskanie przezroczystości okien

przy czym na A64 3000+, 512MB, GF6200@6600 takie coś się po prostu tnie, jednak to jest wina Composite`a i ponoć najnowsze stery NVidii to naprawią - zaraz zobaczymy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja strzelę swoim pulpiciem, może nie jest jakiś odwalony na maksa ale jakoś się prezentuje :P

mjpulpit7ri.th.jpg

Łindołs iXPy, Winamp ze skinem Avalon i ustawionym prześwitem 80%, XP ala czarna Vista i prześwity "starta" przy pomocy programosa Style XP

No to tyle ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ciekawy temat, nie powiem :) Ja też się "podziele" swoim pulpitem:

adax7et.th.jpg

Jest to oczywiście Windows XP - w szacie wizualizacyjnej(trudne słowo :) ) "Arabiannights" - znajdowała się ona na BonusieDVD. Mnie najbardziej urzekły w niej kolory - chociaż czarnego nie widać za ch***! Reszta jest "zwykła" bez dodatkowych ulepszeń typu przezroczystość(mam tylko Konnekta przezroczystego) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh miałem pokazać swój, ale wciąż nie podoba mi się... no nic teraz Novell wypuścił fajną rzecz mianowicie XGL http://www.novell.com/linux/xglrelease/ :D i może to pozwoli mi uzyskać coś co mi sie spodoba :D

ale mam pytanie - po co wam aż tyle ikon na pulpicie ? ja zawsze dązyłem do minimalizacji ich ilości {obecnie: 0}.

Xengeyokai - bardzo mi się spodobał twój układ, ale mimo wszystko coś mi nie pasuje ;-) ale po kolei:

-> ten pasek po prawej nie wiem czy nie wyglądałby ciekaiwej gdybyś między ikonkami wstawił miejsce na dysku, czy np nazwę płyty wsadzonej do napędu. no i ten pasek mi się podoba gdy jest "złożony" a po zwiększeniu ikon wygląda przekombinowanie -> "przerost formy nad treścią"

start -> normalny, chyba ze stylexp`a przezroczystość :P

dolny panel - nie da się na niego nanieść przezroczystości ? głupio wygląda wg mnie jak menu start po rozwinięciu jest półprzezroczyste, a dolny panel jest "stały"

a i nikt z was nie korzysta z takich rzeczy jak samurize ? aż dziw bierze ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ten pasek mi się podoba gdy jest "złożony" a po zwiększeniu ikon wygląda przekombinowanie -> "przerost formy nad treścią"

Ale fajnie wyglada podczas animacji :D

No i ten zegarek jest fajny (wskazowki sie autentycznie ruszaja tak jak powinny)

clock2xz.th.jpg

a i nikt z was nie korzysta z takich rzeczy jak samurize ? aż dziw bierze ;-)

A na co mi samurize? :)

P.S. Brzydkie macie pulpity, ludzie. Nie sądzisz, wiki-yu? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img465.imageshack.us/my.php?image=pulpit4yp.jpg

My shit - wrzuciłbym sobie taki mac'owy pasek z ikonkami ale pod win2k wszelkie takie programy nie działaja kurna -_-

a do tego nie moge sie pozbyc ikonki mojego komputera, polaczen sieciowych i kosza, co mnie wnerwia strasznie ;] Za duzo ich :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merib pytał mnie już o moj temacik graficzny.

Żeby nie robić sobie kłopotów na przyszłość (a nóż jeszcze komuś się spodoba :)) to podaję link do tego tematu.

Simple installation, easy config, lot of fun ;)

LINK

no i macie pare screenow na dokladke :)

vista8s8jy.jpg

vista2s6df.jpg

vista5s8xs.jpg

Kompa nie zmula prawie wcale. Elementem najbardziej obciążającym jest

"Y'z Shadow"

______________________________

cheers

I jeszcze jedno: Przed instalacją pousuwajcie wszystkie inne nakładki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carollo.... czaisz nazwe tematu?

Tak?

To po cholere pokazujesz jak wygladaja twoje okienka?!

Pulpit i nic więcej...

A tak poza tym to twój pulpit nie wygląda za ciekawie :P

A przed instalacją wizualki było pewnie jeszcze gorzej.

________________________

wiki-yu, ty uzywasz Knoppixa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xen - Knoppixa ? ble, :P

ubuntu z KDE3.5.1 i paroma fajnymi dodatkami :P, a knoppa nie lubie bo sie ciężko instaluje na dysku i ma pewne nieprzydatne dla mnie naleciałości z live-cd.

i nie przesadzaj, chodzi w tym temacie żeby pochwalić się fajnym wyglądem systemu a nie samego pulpitu,

Carollo - fakt, pulpit raczej mierny, ale okienka fajnie wyglądają :D szczególnie okienko w 3 screenie jest po prostu cudowne ;-) {od siebie zamiast mandrivy poleciłbym raczej coś bazującego na debianie jak naprzykład kubuntu :D}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się tapeta Adaxa!, aczkolwiek skin trochę nie tego. Oraz ogólnie pulpit Xengeyokai'a. Wiki-joł, a ta tapeta to standardowa z KDE jest? Bo coś podobnego w Mandrake widziałem w standardowych jak miałem.

Carollo - fakt, pulpit raczej mierny, ale okienka fajnie wyglądają :D szczególnie okienko w 3 screenie jest po prostu cudowne ;-)

<< Ironia? ^^

{od siebie zamiast mandrivy poleciłbym raczej coś bazującego na debianie jak naprzykład kubuntu :D

<<Zacznę od Mandrivy ;) ale najpierw i tak trzeba by dysk sformatować więc nie mam ochoty.

Co polecacie, abym zmienił? Czym poza własnym gustem się kierować? Zmieniłem tapetę i tyle, ale atrakcyjnie dalej nie wygląda. Chyba jedynym sposobem jest jakaś pani na tapetę ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carollo - fakt, pulpit raczej mierny, ale okienka fajnie wyglądają :D szczególnie okienko w 3 screenie jest po prostu cudowne ;-)

<< Ironia? ^^

wiki-yu to Linuxowiec i sie bedzie rył do końca swiata z Win-Frajerów :P

Ja bym się przerzucił, nie ma sprawy. Zastanawiałem się nad Red Hatem swego czasu, pozniej miala być Mandriva (czy to co jest najprostrze w obsłudze :)), ale rozmysliłem się z prozaicznego powodu:

Czasem lubię sobie w coś pograc, bez zbędnego kombinowania :)

Wiki-yu: nie zna życia kto nie grał w tuxracera :P, a temat linuxa niech przejdzie lepiej sam do odpowiednich tematów które ostatnio sie namnożyły strasznie.

EOT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...