Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Polecane posty

Troszku wiadomo. Przede wszystkim - open world, "sandbox". Nie da się zaprzeczyć, że to ostatnio trendy.

Najciekawszy, choć na razie tajemniczy, jest Nemezis System. Wyjątkowi, unikalni wrogowie, którzy będą mogli nawet przeżyć, uciec i rozwijać się niezależnie od nas... I...? Później wrócą i nas spiorą? Czy to oznacza, że będziemy walczyć maksymalnie z 1-2 przeciwnikami (skoro mają być tak wyjątkowi, to nie można rzucać na nas 100 jednocześnie, bo nie zauważymy ;p)?

Monolith da radę. FEAR, FEAR 2 to świetne tytuły. Dawno nie mieli szansy zrobić gry triple-A, ale wierzę, że nie stracili formy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby dali :) Ja się trochę obawiam tej mroczności, aby ona zbyt kiczowato nie wyszła. Jednak świat Tolkiena, jest czarno biały i ciężko mi sobie wyobrazić, by nagle było tam mrocznie. Co prawda w "Wojnie na Północy" to się udało, ale na czy na taką skalę podołają?

Co do tego systemu "Nemezis", sądzę że nie z każdym przeciwnikiem tak będzie. Skoro system walki ma być podobnych do tych z Batmanów, to trochę tych przeciwników musi być ;] Będzie to pewnie losowo robione i ten, któremu poszczęści się ubicie nas, może awansuje z szeregowca na jakiegoś kaprala.

Z lekką dozą sceptycyzmu wyczekuję na więcej informacji i na jakieś wideo z rozgrywki.

PS To wreszcie RPG, czy gra akcja, bo różne informacje są podawane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że sprawa z systemem Nemezis będzie się tyczyła mini-bosów (o ile tacy się pojawią), Jestem ciekawy jak będzie wyglądać system walki, bo jednak Batman, to Batman. Jakoś nie wyobrażam sobie jak główny bohater skacze między przeciwnikami z młotem bądź mieczem (chyba, że nie będziemy mieli do wyboru jaką broń wybrać). Chociaż system walki to najmniejszy problem. Bardziej martwi mnie fabuła i całe "wskrzeszenie" bohatera na początku, trochę to takie mało Tolkienowskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmujecie się tym Nemezisem jak nie wiem czym. System dobry, ale jednak to tylko bajer. Sam jestem zainteresowany grą i zdecydowanie bardziej chciałbym zobaczyć, że twórcy poradzili sobie z fabułą i osadzeniem jej w otwartym swiecie tak dobrze znanego uniwersum ktore ma zachwycac, ciekawic fanów i dawac mozliwosci zabawy na długie godzinki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmujecie się tym Nemezisem jak nie wiem czym.

Bo jednak jest to system, który zaskoczył większość graczy.

bardziej chciałbym zobaczyć, że twórcy poradzili sobie z fabułą

O to właśnie się martwię. Chociaż jak biorą się za to twórcy Feara, to możemy dostać naprawdę dobrą dawkę emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jara mnie open world, to przecież Śródziemie, do ktorego tak uwielbiam wracać oglądając filmy po 10 razy czy grając w starsze gry w tym uniwersum. Jeżeli będzie duży, ogromny świat, mnogość questów, świetny rozwój postaci i dobra fabuła - biore w ciemno choćby dla samego pobiegania po Śródziemiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chciałbym zobaczyć, że twórcy poradzili sobie z fabułą

O to właśnie się martwię. Chociaż jak biorą się za to twórcy Feara, to możemy dostać naprawdę dobrą dawkę emocji.

Tak, ale zwykle nawet najlepszy twórca gier, ten od fabuły (jak oni sie nazywali..) itd. nie dorasta do pięt Tolkienowi. Jeszcze nie słyszałem o na prawde dobrej grze w tym uniwersum, a zrobienie takowej to ogromny wysiłek i sztuka. I bałbym sie nawet jak by zrobiła to ekipa składająca sie z twórców Gothica, Wiedźmina, GTA (szczególnie najnowszego), God of Wara itd. Trzeba czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stronę stricte gameplayową to IMO można do gier bardzo dobrych zaliczyć obie Bitwy o Śródziemie w które grało mi się wybornie, natomiast jeśli chodzi o fabułę to nie chciałbym się wypowiadać bo świat Śródziemia nigdy mnie mocno nie pociągał. Ten cały Nemezis wydaje się ciekawym, ale jednak tylko bajerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem o na prawde dobrej grze w tym uniwersum, a zrobienie takowej to ogromny wysiłek i sztuka.

Przecież Śródziemie ma raczej szczęście do dobrych gier. Zwłaszcza w ostatniej dekadzie. Two Towers i Return of the King to chyba jedne z najlepszych filmówek ever. Third Age było wielkie. Obie Battle for Middle-earth też. LotR Online trzyma się naprawdę dobrze. War in the North to co prawda gra zbudowana pod co-op (więc siłą rzeczy nie może być bardzo dobra), ale spełniała swoją rolę jako party game. Jasne, że zdarzały się kompromitacje takie jak 2003 Hobbit, Conquest czy Guardians of Middle-earth (*cough* Monolith *cough*), ale porównując to do innych znanych uniwersów (ostatnio Star Wars, Star Trek w ogóle) jest w co grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem o na prawde dobrej grze w tym uniwersum, a zrobienie takowej to ogromny wysiłek i sztuka.

Przecież Śródziemie ma raczej szczęście do dobrych gier. Zwłaszcza w ostatniej dekadzie. Two Towers i Return of the King to chyba jedne z najlepszych filmówek ever. Third Age było wielkie. Obie Battle for Middle-earth też. LotR Online trzyma się naprawdę dobrze. War in the North to co prawda gra zbudowana pod co-op (więc siłą rzeczy nie może być bardzo dobra), ale spełniała swoją rolę jako party game. Jasne, że zdarzały się kompromitacje takie jak 2003 Hobbit, Conquest czy Guardians of Middle-earth (*cough* Monolith *cough*), ale porównując to do innych znanych uniwersów (ostatnio Star Wars, Star Trek w ogóle) jest w co grać.

Znaczy .. raczej chodzi o to, że nie ma czegoś tak popularnego (biorąc pod uwagę popularność książki i filmu) jak Batman, właśnie większość Star Warsów, mojemu ukochanemu Age of Conanowi też wcale się źle nie wiodło swego czasu itd. wiesz, po prostu nigdy nie widzialem, zeby coś dot. Władcy Pierścieni w grach było na pierwszych stronach jeśli chodzi o zainteresowanie. Choć wiadomo, że i zdarzały się gorsze np. Spidermany, Eragon (choć ja go wspominam dobrze, ale to było wieki temu), Pottery itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście liczę, pewnie naiwnie, na wskrzeszenie zamysłu White Council. Pamięta ktoś ten projekt? cRPG rozgrywający się w przełomowych dla 3 Ery wydarzeniach wzorowany na serii TES. Niestety to wszystko plotki bo pozostało to tylko na papierze(?). Myślicie, że takie coś by się sprzedało? Ostatnią produkcją było średnio udane War in the North i mam dziwne przeczucie, że Shadow of Mordor stanie się drugą Wojną na Północy z otwartym światem i elementami RPG, jednak ciągle skupionym na banalnej nawalance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są screeny w rozdzielczości wyższej niż te co krążyły przy zapowiedzi i były w natywnej rozdzielczości 3DS. Wygląda ładnie, choć po teksturach widać doskonale, że to crossgen. Na tym screenia z walką ktoś zapomniał przefiltrować teksturą podłoża i wygląda jak w Pikminie 3. ; p

Chcę zobaczyć gameplay mimo wszystko. Chętnie przyjąłbym jakąś fajną walkę typu ta z Wiedźmina 2. Jak zostaną wrzucone jakieś pseudo-tury z hotkey-based perkami to oleję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie są screeny, to po prostu namiastka concept artów, czy czegoś w tym stylu. To, co będzie się działo w grze będzie wyglądać pewnie całkowicie inaczej. Chociaż nie powiem, że Ork, z którym główny bohater krzyżuje bronie zrobił na mnie wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assassin's Creed w Śródziemiu. Lubię to. Walka się tak nie ślimaczy jak jak w AC, bo wszystkie animacje są szybsze. System nemesis też jest interesujący. Do tego nadzwyczaj dobrze to wygląda jak na pre-alphę.

Proszę niech to będzie dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, please.

Już się naczytałem o Titanfallu, że to CoD, teraz ludzie zaczynają z SoM, że to AC :P Walka wygląda bardziej jak w Batmanie, plus magiczne moce - to już wystarczy, żeby się odróżnić.

Wygląda naprawdę nieźle, ten system Nemezis bardzo interesujący. Ciekawe jak wyjdzie w praniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, a mi się już tak nie podoba. Za bardzo to asasyna przypomina, ciekaw jestem jak zróżnicują tereny, bo nie widzi mi się ciągłe bieganie raz pustkowia, a raz "orkowe slumsy". Do tego te moce upiora, strasznie to nie pasuje do klimatu władcy pierścieni... tam magia jest wszechpotężna, jednak pojawia się bardzo rzadko. A tutaj, jakieś dashe, slow motion, odrzucenia, etc. Jak dla mnie psucie klimatu... A ci orkowi sojusznicy i walka u ich boku była wręcz komiczna. Do tego jeden uber mega koleś wyżynający garnizon orków... tjasne... może jeszcze jednorożce?

Wyczuwam średniaka. Tak jak to było w przypadku Wojny o Pierścień - Warcraft 3 w Śródziemiu, tak tutaj będzie Assassins Creed: Śródziemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie "średnia" przez niezgodności z lore? Screw logic :P

Tak, z uniwersum to może ma mało wspólnego, ale podstawą ma być rozgrywka, a ta wygląda po prostu fajnie. O to chodzi.

Gry zawsze przypominały inne gry. Nie rozumiem co się nagle stało, że od kilku miesięcy przy zapowiedzi nowych gier od razu się pojawia "Ale to przecież <tytuł>, tylko z <element odróżniający". Tak można opisać każdą grę ever. Co ma SoM z asasynem wspólnego? Bohater się wspina i jest perspektywa z trzeciej osoby. Że walka z kontratakami? To już element mechaniki taki sam, jak system osłon zapoczątkowany przez Gearsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów Tolkiena lore ma ogromne znaczenie. Właśnie przez to niemal skreśliłem tą grę całkowicie, gdy tylko o niej usłyszałem.

Co do gameplayu, sposób chodzenia i noszenia broni wygląda jak żywcem wycięty z Wiedźmina 2, walka całkiem podobna, lecz system kontr przypomina bardziej gry batmany Rocksteady. System Nemezis interesuje, boję się jednak, że skończy się na tym, że wybory dokonane w walce będą bardzo liniowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cały gameplay i mogę powtórzyć w sumie tekst z poprzedniej strony - lubię to. Naprawdę lubię to co widzę. W żadnym wypadku nie spodziewałem się czegoś rewolucyjnego, bo i żyjemy w czasach gdzie ciężko o naprawdę nowe pomysły, może imo się różnić wykonanie :D Tak jest i tutaj, podobieństwa do Batmana/AC są nieuniknione (chociaż zważywszy na ikony kontr i ogólne tempo walki powiedziałbym prędzej, że to bardziej Gacek ;]), ale jeśli zapowiedzi się sprawdzą gra wygląda super i może oferować tony zabawy. Chcę aby im wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...