Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kokosowiec

Rozwiązany: Komputer za 2500-2600 zł + ew. dopłata

Polecane posty

Skoro jeszcze temat nie zamknięty, to dorzucę moje pytanie. Mam 2500-2600 zł ale znalazłoby się jeszcze trochę kasy. Duża jest różnica w wydajności między kompem za 3000 a takim za 500 zł mniej? Jaki budżet poświęcić aby Wiedźmin poszedł na wysokich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jeszcze trochę kasy, to największy przyrost wydajności uzyskasz, pakując w powyższy zestaw GTX-a 960 w wersji 2 GB albo 4 GB. Wg. tego testu różnice między 960 a R9 270 to ok. 25%, a do GeForce'a dostajesz jeszcze kod na Wiedźmina, czyli zdecydowanie warto trochę dołożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli, że te dwa zestawy prezentowałyby się następująco:

Mocniejszy http://www.morele.ne...ory/info/gBJoo/

Słabszy http://www.morele.ne...tory/info/lmno/

Jaka byłaby różnica w FPS między tymi zestawami w Wiedźminie 3 na wysokich? Oprócz tego gram jeszcze w LoLa, Skyrima, Civ5 i planuję kupić GTA5.

EDIT

Jak duże znaczenie ma ilość pamięci w karcie graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgodziłbym się z tezą, że w GTA V różnice są znikome, bo w minimalnej liczbie klatek to 30, a39 przy średniej w okolicach 44, to jednak znaczna różnica. Ewidentne jest, że na wersji 2-gigowej zdarzają się sporo mocniejsze przycięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ok, bo mam monitor 1280x720, więc gta5 będzie chodzić szybciej niż w 1980x1080.

Pytania:

1. Czy morele oferuje składanie komputera i za ile?

2. Czy mógłbym w tym temacie spytać o myszkę i klawiaturę? Jeśli tak, to jaką mysz polecacie w okolicach 100 zł i jaką klawiaturę za mniej niż 100zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda CM Storm Xornet nie każdemu pasuje pod clawa, ale generalnie to bardzo dobrze wyceniona mysz, więc warto się nią zainteresować. Ewentualnie gorzej wyceniony Logitech G100s.

Strzelam, że obie będą równie dobre do LoLa, przy wyborze raczej bym się kierował podświetleniem i wyglądem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Geniusa :) Wezmę CM Storm Xornet bo kumpel ją ma i jest zadowolony a poza tym fajnie wyprofilowana i tańsza.

Pytanie: Planuję przez pierwsze dwa miesiące używać Ubuntu, bo kasy na Windowsa na razie nie mam. Jak odinstalować go całkowicie z dysku i przywrócić komputer do fabrycznego stanu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System poza dyskiem nic nie namiesza, więc sformatowanie partycji systemowej powinno wystarczyć, żeby po Ubuntu pozostało tylko wspomnienie.

Inna sprawa, że jeżeli jesteś w stanie zaakceptować szeroko zakrojoną inwigilację, to beta Windowsa 10 też się nada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zamówi się złożonego kompa to wysyłają pudełka, gwarancje itp. od podzespołów? I nie jestem pewien, czy będę w stanie zamówić do jutra więc Wieśka za free raczej nie będzie :( Nie wiecie czy szykują jakieś nowe promocje do tych kart?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zamówi się złożonego kompa to wysyłają pudełka, gwarancje itp. od podzespołów?
Tak. Ponoć całość przychodzi w jednym, wielkim kartonie.
Nie wiecie czy szykują jakieś nowe promocje do tych kart?
Nic nie słyszałem, ale raczej bym się nie spodziewał kolejnej promocji tuż po zakończeniu poprzedniej, raczej byś musiał poczekać kilka miesięcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zamawiam od razu gdy dostanę przelew z 1700 zł bo 1000 już mam i odpuszczę sobie tego Wiedźmina.

Po poczytaniu kilku testów wezmę jednak Logitecha.

Zestaw wyglądałby więc tak: http://www.morele.ne...ry/info/asRMfa/ Po wpisaniu kodu promocyjnego to 2940 zł.

Wszystko tam ok? Nie zapomniałem o czymś? System wezmę betę Windowsa 10 albo Ubuntu 14.04.2 LTS no i mam jakiś monitor LG 1280x720 pożyczony od kumpla który kupił sobie lepszy tongue_prosty.gif

EDIT

Pomoże mi ktoś? :P Wszystko ok w tym zestawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...