Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafi7

Problem z dyskiem twardym po defragmentacji.

Polecane posty

Zainspirowany artykułem "Porządkowanie komputera" postanowiłem przejść procedurę przedstawioną przez Hizanorishiego. Wykorzystałem program Auslogic Disk Defrag Touch do defragmentacji dysków, po jej zakończeniu włączyłem sekcję "Boost Games" dla wszystkich gier. Niestety w połowie procesu, program się wyłączył, a na moim ekranie wyskoczył błąd treści takowej post-71548-0-72912900-1431874013_thumb.p

Proszę o pomoc i radę co mam teraz zrobić. Z góry wszystkim dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem program Auslogic Disk Defrag Touch do defragmentacji dysków, po jej zakończeniu włączyłem sekcję "Boost Games" dla wszystkich gier.

Właściwie jest to strata czasu. Windows począwszy od Visty sam odpala w tle proces defragmentacji w tle, przy czym od Windowsa 7 działa on dobrze. Jedyny zysk, jaki dają takie programy, to przeniesienie danych w inne miejsce (czyli tzw. optymalizacja), co w większości przypadków tylko lekko przyspiesza czasy ładowania. Dodatkowo przy aktualizacjach trzeba ponownie optymalizować rozłożenie danych na dysku, więc marnuje się więcej czasu na defragmentację niż zyskuje na czasach ładowania.

Niestety w połowie procesu, program się wyłączył, a na moim ekranie wyskoczył błąd treści takowej post-71548-0-72912900-1431874013_thumb.p

Poproszę o odczyty S.M.A.R.T. dysku. Możesz je odczytać np. za pomocą programu HDDScan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo realokowanych sektorów i trzy sektory niestabilne. Zgraj z tego dysku istotne dane i jeśli dysk jest na gwarancji, to jest to odpowiedni czas, by z niej skorzystać. Jeśli nie, to przy tej ilości błędów raczej nic się nie zdziała, więc pozostaje kupić nowy dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie mam już gwarancji (sprawdzę) jak długiego życia dysku mogę się jeszcze spodziewać? Czy cała ta sytuacja mogła zostać wywołana przez ten proces defragmentacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces defragmentacji był zbędny, ale nie miał bezpośredniego wpływu na to, że dysk się wykrzaczył. Pewnie przy przenoszeniu danych udało mu się trafić w uszkodzony sektor i dalej poszło z górki.

Jeśli nie masz gwarancji, to czeka Cię wydatek. Dysku nie odratujesz, a przynajmniej nie na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...