Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Internet bezprzewodowy nie działa - tylko lokalne

Polecane posty

Od niedawna nie działa mi internet bezprzewodowy Orange. W komputerze jest dostęp tylko do LAN . Na modemie (Huawei E960) miga czerwona lampka Signal. Nie pomaga odłączanie i ponowne uruchamianie modemu ani wyciąganie/wkładanie karty. Natomiast na drugim komputerze działa Business Everywhere (modem USB Huawei E173).

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji takie miganie diody oznacza błędy karty SIM (brak karty lub weryfikacji kodu PIN). Modem Huawei E960 jest jednocześnie podłączony kablem do komputera stacjonarnego i połączony bezprzewodowo z laptopem. Na obu komputerach jest ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podajesz PIN karty SIM, która jest aktualnie w urządzeniu.

Witam,

czy udało się Wam rozwiązać ten problem?? - mam dokładnie taki sam objaw:

- router Huawei e960

- karta SIM działa w innym modemie (łączę się z internetem przez 3G)

- po restarcie lub włączeniu wyłączeniu (niezależnie czy wyciągam w międzyczasie kartę SIM) po chwili zaczyna mrugać "Signal" na czerwono, po chwili przerywa i "Signal" nie świeci wogóle, potem znowu, itd.

- czasem na chwilę (rzadko) "Signal" świeci na zielono, ale szybko wraca na czerwonego mrugania.

- panel administracyjny (WWW) pokazuje najczęściej "Sygnał" na zielono - komplet kresek, SIM też zielony, na czerwono jest "NONE"; kilka razy zdarzyło się "EDGE" ale połączenia wtedy też nie udało się nawiązać

- w panelu administracyjnym próby przestawienia pasma i rodzaju sieci (sugestia help desku - ustawić "tylko GSM" i 900/1800) udają się tylko od czasu do czasu - najczęściej występuje błąd ("próba się nie udała" lub serwer zajęty)

- router działał bez większych problemów przez 3 lata i nagle przestał działać 01.01.2012 - nomen omen :)

- dzwoniłem 2 razy na help desk Orange ale panny oprócz standardowych kroków (restart, wyciągnąć i zapakować ponownie SIM) nic ciekawego nie odkryły; nie było też żadnego zgłoszenia awarii w mojej okolicy (Zielona Góra, ul. Zachodnia)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta działa bez problemów w innym modemie to ewidentna wina twojego modemu.

Tak, to raczej logiczne :)

Zastanawiam się tylko czy padła nagle elektronika w moim modemie, czy Orange coś zmieniał ostatnio w technologii/parametrach nadawanego sygnału i modem E960 nagle przestał go rozumieć przy domyślnych ustawieniach...

Help desk Orange nie wiedział nic na temat zmian w nadawaniu sygnału, więc chyba po prostu padł modem. Czy warto próbować go naprawiać (po gwarancji) czy raczej szukać nowego? Jeżeli nowy to czy potraficie coś polecić w rozsądnej cenie (router wifi + gsm) bez abonamentu?

Dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...