Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ikra66

Aktywowanie gry przez VPN steam

Polecane posty

Czy ktos sie orientuje jaka jest ewentualna kara za aktywacje gry przez VPN? Czy jest to permanentny ban czy tylko czasowy? Support przyjmuje ewentualne wyjasnienia?

Dzisiaj kupiłem gre Ryse Son of Rome gift code steam- natomiast zostalo odrzucone bo okazalo sie, ze ma region locka na Ukraine, Rosje etc. Dodam Jeszcze iż zakupiłem ten klucz na allegro.

Nie jako z rozpedu, myslac bardziej o 90 zl ktore na gre wydalem, przelaczylem sie na Ukrainskiego VPNa i aktywowalem gre. Refleksja naszla mnie dopiero po aktywacji.

Teraz zastanawiam sie czy powinienem za wczasu napisac do supporta Steama i wyjasnic sytuacje (ryzykujac kare) czy olac to. I wlasnie pytanie czy w przypadku gdy to zostanie wykryte, ban jest permanentny, czy idzie supportowi wyjasnic sytuacje itp. Mam niemal 50 gier na Steamie, wszystkie z legalnych sprawdzonych zrodel. Nigdy tez wczesniej nie uzylem VPN do aktywacji. I to nie jest tez tak, ze uzylem VPN do zakupu gry taniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy Steam podchodzi do tego różnie. Często kończy się na usunięciu gry i ostrzeżeniu, ale blokady konta również się zdarzały. W przypadku blokady najczęściej wystarczy napisać ticket z wyjaśnieniem. Gorzej jeśli ktoś tego klucza użyje do przejęcia Twojego konta, co również jest możliwe i się zdarzało.

Szczerze mówiąc, to ja bym olał sprawę i w razie potrzeby szybko zareagował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...