Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hustler313

Wiedźmin 2 - Niskie FPS pomimo "dwukrotnie" spełnionych wymagań

Polecane posty

Witam serdecznie.

Przed wczoraj przeszedłem w końcu pierwszą część Wiedźmina i pierwsze co zrobiłem, to od razu zabrałem się za drugą. Myślałem, że nie będzie żadnych problemów z płynnością, gdyż moja specyfikacja jest dwukrotnie lepsza od ustawień rekomendowanych dla Wiedźmina 2. Grać bez klatkowania mogę dopiero przy najniższych ustawieniach, przy rozdzielczości 1280x600, gdzie mój monitor to 1360x762. Grać niby można, ale wygląda to wtedy nie lepiej niż pierwsza część, która i tak nie była ładna, nawet kiedy grałem w dniu premiery. Co najlepsze Dark Souls 2 Scholar of the First Sin, który został wydany jeszcze w tym roku, czyli 4 lata później, śmiga bez zarzutu.

Moja specyfikacja:

Procesor: Intel Core i5-4590 3,30GHz

RAM: 2x4Gb, to jest razem 8Gb

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 750 2Gb

System: Windows 8.1

Nic w komputerze nie było wymieniane, odkąd go kupiłem.

Tym bardziej się teraz we mnie gotuje, kiedy zobaczyłem test z 2014 roku, w którym osiągają płynne 60 klatek na ustawieniach "ultra", przy jedynie odrobinę lepszym procesorze, gdzie u mnie jest koło 10-15 klatek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz uberpróbkowanie (chyba tak to się zwało), włączone znacząco obniża ilość klatek

Zanim jeszcze uruchomiłem Wiedźmina za pierwszym razem, to wyłączyłem tę opcję na wszelki wypadek ;D Ale jak już mówiłem, klatkuje przy wszyskich efektach wyłączonych, maksymalnie skompresowanych teksturach, bez anty-aliasingu itp. że niżej już być nie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi Wiesiek z tego co wiem obsługuje Physx, a więc go wyłącz. Pamiętam jak na forum był taki przypadek, że przy Metro 2033 potrafił powodować znaczące spadki fps.

Gdzie mogę to zrobić? W opcjach gry nie widzę, w NVIDIA GeForce Experience nie widzę, a nie jestem na tyle obeznany, żeby domyśleć się, gdzie to mogę znaleźć ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...