Skocz do zawartości

Zdjęcie - - - - -

Jaki jest przeciętny polak?

Napisany przez mazowszak45, 17 kwiecień 2012 · 928 Wyświetleń

Ankieta: opinia (9 użytkowników oddało głos)

ten wpis jest...

 1. bardzo dobry (0 głosów [0%])

  Procent głosów: 0%

 2. dobry (1 głosów [11%])

  Procent głosów: 11%

 3. przeciętny (3 głosów [33%])

  Procent głosów: 33%

 4. słaby (3 głosów [33%])

  Procent głosów: 33%

 5. poniżej krytyki (2 głosów [22%])

  Procent głosów: 22%

Głosuj Goście nie mogą głosować
Jak wiemy, nikt nie jest taki sam, nie posiada takich samych zarobków, domów, samochodów, sprzętu, ubrań itd.Zatem nie ma przeciętnego polaka, rosjanina, fina, a nawet wyborcy PiS-u.Nakłada się więc pytanie jacy jesteśmy przynajmniej w większości.Jakie mamy spojrzenie na państwo, sposób jego funkcjonowania, różne ustawy, zjawiska społeczne i wydarzenia.Czy jesteśmy ludźmi wierzącymi, otwartymi, tolerancyjnymi?Różne statystyki, które pojawiają się w mediach bierzemy niemal za pewnik, lecz te statystyki często nie pokazują prawdy o nas i przekrzywiają rzeczywistość.Ja w tym tekście staram się zapisać moje informacje dotyczące różnych spraw, które nierozłącznie,mniej czy bardziej łączą się z naszym życiem

Za jaką partią jesteśmy?

Tu dominuje niechęć do wszelkiej polityki,lub lekkie popieranie Platformy Obywatelskiej,lecz dużo jest też zagorzałych katolików głosujących na PiS.Zaczyna pojawiać się też moda na Palikota,który włada sercami młodego elektoratu.Wśród posiadaczy ziem na wsi dominuje PSL, lecz powoli chyba traci popularność.

Czy my naprawdę wierzymy?

Raczej nie.Jeśli w ogóle dobrowolnie chodzimy do kościoła, to raczej tylko dla wypełnienia minimum zapisanego w różnych przykazaniach, rzadziej z głębokiej wiary i poczucia przynależności do Boga.

Czy jesteśmy tolerancyjni?

Nie, chociaż zachowania rasistowskie lub bicie kogoś za to, że ma inny pogląd na dana sprawę lub inaczej się zachowuję, stały się ostatnimi czasy trochę rzadsze (choć jak piszą userzy pod tym postem moje obserwacje, nie muszą koniecznie być trafne).

Czy rzeczywiście tak dużo narzekamy?

Tu polacy są bardzo solidarni i przytłaczająca część narzeka prawie cały czas.To na pogodę (bo pada,ciepło jest,śnieg pada,za duże ciśnienie jest, za małe, za mało słońca, zbyt rażące słońce itp.),to na rząd (kolej, drogi, szkoły, reformy, brak reform), a także na swoją gorszośc od innych nacji, które wykorzystują polaków jako tanią siłę roboczą.

Czy często zmieniamy zdanie?

Nie zmieniamy raczej poglądów tak szybko jak politycy, ale u nas każdy może zostać superbohaterem, by w następnym miesiącu stać sie kozłem ofiarnym.

Czy dbamy żeby rzeczy kupione przez nas były dobre?

Tu uwaga nie tylko dla młodych, ale także dla starszych, nie słuchajcie się rad marketingowców i reklam, szukajcie raczej sprawdzonych opini i dokładnych,realnych danych o produkcie(w wypadku sprzętu). Lepiej kupić coś dobre używane, zamiast bezużytecznego nowego. O tym niewiele osób pamięta ulegając różnym modom.Część druga jest w moich planach, prawdopodobnie powstanie za 2 tygodnie

edit:poprawa paru błędów i sonda, będzie miło gdy nie zobaczę samych tragicznych trollface.gif
Najkrócej jak się da.
Przęciętny Polak to "narzekacz" - człowiek, który na wszystko narzeka, zganiajac winę na kogoś innego, samemu nie próbując polepszyć swego życia smile_prosty.gif
CYTAT
Nie,chociaż zachowania rasistowskie lub bicie kogoś za to,że ma inny pogląd na dana sprawę lub inaczej się zachowuję,stały się ostatnimi czasy trochę rzadsze.


LoL. To chyba liceum na oczy nie widziałeś. trollface.gif Sorki, ale to się nie zmieniło tongue_prosty.gif

CYTAT
Przęciętny Polak to "narzekacz" - człowiek, który na wszystko narzeka, zganiajac winę na kogoś innego, samemu nie próbując polepszyć swego życia

Jak polepszyć swoje życie bez warunków na jego polepszenie? Jedyna możliwość to wyjechać za granice, bo w Polsce tego ze świecą szukać i to nie jest narzekanie. Wielu ludzi chce zmienić politykę, by była lepsza, jednak to i tak nie wyjdzie. Ludzie, którzy idą do polityki to zwykle do niczego innego się nie nadają, bo nikt o czystych intencjach daleko nie zachodzi (w tym zawodzie)  cheesy.gif
CYTAT
Nie,chociaż zachowania rasistowskie lub bicie kogoś za to,że ma inny pogląd na dana sprawę lub inaczej się zachowuję,stały się ostatnimi czasy trochę rzadsze.


Proponuję wpaść, do mojego gimnazjum i przejść się po głównym korytarzem. Potem schodami w dół i przejść się po szatni. Zobaczysz różnicę (w postaci sporej grupki dresów).
W większości ludzie stawiają spację po znakach interpunkcyjnych. Spróbuj, a ułatwisz potencjalnym czytelnikom robotę.
Oh, meine libe kinderniespodzianko, czy meine shon oczy widzą... EINE STHEREOTHYPEN?!
Co do mnie... po kolei tongue_prosty.gif
-partia: Nowa Prawica
-wierzący: staram się najlepiej, jak mogę
-tolerancyjność: zależy. Jednakże to, że nie lubię zwolenników aborcji, in vitro, legalizacji narkotyków etc. nie oznacza, że muszę się z nimi zaraz tłuc, nie?
-narzekanie: w moim przypadku raczej nie... staram się być optymistą, aczkolwiek nie zawsze to wychodzi. Chyba każdy Polak ma coś z "narzekacza"
-nie
-tak
no to jak zaczeliśmy to i ja się podziele
-po/rp
-raczej niewierzący, choć nie antyklerykalny, przeciwnik aborcji
-tolerancja:staram się bardzo, szanuję każdą opinie
-narzekanie:niestety trochę tak
-kształtują się nadal,ale już doszedłem chyba do pewnego ,,punktu'':)
-tak
Jestem tak wdzięczny za poprawę, że aż odpowiem na te pytania:

- Partie się pojawiają i znikają. Siedzę w centrum, bo radykalna lewica mnie mierzi bajkopisarstwem, a przedstawiciele prawicy są autentycznie niebezpieczni.
- Agnostyk.
- Nie jestem tolerancyjny. Jednak nie ze względów religijnych (patrz wyżej).
- Krytykuję dość często. Narzekanie uważam za niekonstruktywne i raczej nie traktuję narzekaczy poważnie.
- Rzadko. Potrzeba mocnych, racjonalnych powodów.
- Z mediami mam niewiele wspólnego, a na reklamy uwagi nie zwracam. Polegam na recenzjach i opiniach ludzi neutralnych.

Moje ulubione gry

Mafia
Braid
Batman Arkham Asylum
Snakes of avalon
Sam&Max sezon 1
nail'd demo
mafia2
dsj4

Przeszukaj mój blog

Ostatni odwiedzający