Skocz do zawartości

Zdjęcie * * * * - 6 głosów

"Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju"

Napisany przez voda22, 25 luty 2013 · 2865 Wyświetleń

Jestem Polakiem, korzystam z polskiego, radiowego IP. Namierzenie mnie i poznanie mojego adresu zamieszkania nie jest większym problemem, to kwestia kilku minut. Dobrze, ale co z tego, skoro chcę swobodnie korzystać z YouTube, ale ktoś usilnie mi w tym przeszkadza.

Ostatnio popularnym określeniem staje się "temat tabu", czyli coś kontrowersyjnego, dla niektórych denerwującego, o czym lepiej nie rozmawiać. Bzdura, powinno rozmawiać się o wszystkim, a zakrywaniem się określeniem, że dany temat jest tabu, traktuję jako lenistwo. Do rzeczy - rok temu na YouTube stworzyłem sobie playlistę składającą się z niemieckich oraz prusackich marszów. Gdy nikogo nie ma w domu, lubię sobie pomachać rączkami, wyobrażając sobie, że dyryguje orkiestrze, mając na oczach tysiące maszerujących żołnierzy. No i nastała ta chwila. Pierwszy utwór, Russland-lied vorwärts nach osten - nie jest dostępny w moim kraju. Drugi utwór, Zehntausend Mann również.

Panowie z Google, co to ma znaczyć? Tak bardzo popieracie ideę wolnego internetu, a nie mogę sobie przesłuchać kilku marszów wojskowych? Jak rozumiem, na większości z nich jest swastyka oraz Heil Hitler - jedno podpatrzone od Słowian, drugie od Julka Cezara. Skoro Hitler wziął dany symbol i gest, to znaczy, że jest zakazany i nie wolno go nigdzie pokazywać? Idąc tym tropem myślenia, powinienem mieć kuchenkę na węgiel, a nie na gaz, bo niektórym może to się źle kojarzyć? A, rozumiem - że niby temat tabu i lepiej o tym nie rozmawiać.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Badenweiler Marsch, a w tle archiwalne zdjęcia Hitlera - nie dość, że film jest kolorowy, to w dodatku w dobrej jakości. Ale mniejsza o walory historyczne - jest symbol, więc film za niedługo może zostać zablokowany w moim kraju. Chce mieć tylko swobodny dostęp do materiałów historycznych, tak abym mógł ciągle poszerzać swoją wiedzę, nawet jeżeli ma się opierać na oglądaniu archiwalnych zdjęć i słuchaniu marszów wojskowych. Broń Boże, nie jestem nazistą! Boli mnie tylko fakt, że o wielu rzeczach ludzie wolą nie rozmawiać, "bo to zły temat". I to nie tyczy się tylko internetu, ale także w jakiejś części naszego prawa.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

W spoilerze Tomb Raiderowy bonus bez którego nie mogło się obyć:

Spoiler

Pamiętam, była dosyć niedawno jakaś afera z filmem, który obrażał bodajże muzułmanów. I Google nie miał co z tym zrobić, bo wg swojego regulaminu i ToS film nie naruszał wprost żadnego z punktów. Ostatecznie zdecydowali się chyba na zdjęcie tego filmu, nawet wbrew przepisom.

Bzdura, powinno rozmawiać się o wszystkim, a zakrywaniem się określeniem, że dany temat jest tabu, traktuję jako lenistwo.
Ja powiedziałbym nawet, że takie określenie jest tchórzostwem.

Polecam oglądnięcie http://youtu.be/OHZIUdHm6b4, o ile jeszcze nie ogladałeś :)
@Kicek nie zdjęcie, tylko z tego co się orientuje zablokowanie w krajach islamskich.

A i swastyka jest produktem Made in Asia nie Europe
Podobna sytuacja jest z niektórymi utworami muzycznymi. Nie ściągam z neta, słucham radia i oglądam teledyski na youtubie. Gorzej jak dostanę w policzek napisem "to wideo jest niedostępne w twoim kraju".
FUNimation, thafuck.

Dziwi mnie to blokowanie filmów z Hitlerem, osoby, które mogą poczuć się urażone, prawodpodobnie i tak nigdy tego filmiku nie zobaczą.
Absurd. To tak, jakby nagle w Polszy wycofano wszystkie podręczniki od historii, bo zawierają zdjęcia i infografiki z przywódcami zakazanych reżimów oraz ich symbolikę.

No ale taki jest nasz świat: absurdalny.
ACTA to je. Bunty polaczków z maską V nie pomogły.
Tu nie chodzi o google tylko o dany kraj. To, że rząd polski zakazał tego typu rzeczy to google blokuje by nikt ich nie pozwał. Filmik propagujący a kilka fotografi w podręczniku to różnica. W polsce zakazane jest propagowanie nazizmu a te filmiki właśnie go propagują. Osobiście też lubie czasem je oglądać ze względów zainteresowania historią. Cała idea blokowania ich jest idiotyczna bo są to wartości historyczne, rozumiem blokować współczesne propagowanie  ale takie coś?...
Urządzamy strajk pod ich siedzibą? D:
Tobie by co najwyżej na demonstracji powiedzieli, że przedszkole jest dwa budynki dalej, Darth. :trollface:
Jak chcesz koniecznie nazistowskie marsze, to poszukaj przemarszu Kaczyńskiego i jego owieczek z pochodniami przez Warszawkę. Tylko muzyka gorsza :trollface:
Żeby zrobić im strajk trzeba mieć wizę. Ma ktoś z nas? :rolleyes:
Nie, ale mam Wielki Ognisty Topór...

Sermaciej, 26 luty 2013 - 12:00, powiedział:

Żeby zrobić im strajk trzeba mieć wizę. Ma ktoś z nas? Dodany obrazek
Ja mam dowód. :trollface:
Uff, już myślałem, że jutubowy sitcom pt. "Fegelein vs. Hitler" zdjęli.

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog

aktywnych użytkowników

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Ostatni odwiedzający